Koń na pierwszą komunię
fot. Fotolia

Nieprzemyślany prezent na komunię mógł mieć tragiczny skutek

Rodzice chcieli spełnić marzenie swojej córki i podarowali jej wyjątkowy prezent na komunię. Szkoda tylko, że nie przewidzieli, konsekwencji swojej decyzji.
Małgorzata Malinowska
Koń na pierwszą komunię
fot. Fotolia
Ośmioletniej dziewczynce zamarzył się piękny biały kucyk, jak z bajki. I dostała go jako prezent z okazji pierwszej komunii. Lili, bo tak się nazywał siwek nie spełnił jednak oczekiwań dziewczynki i po dwóch dniach rodzice oddali go do rzeźni.

Kucyk nie spełnił oczekiwań dziewczynki

Kiedy dziewczynka usiadła na swoim wymarzonym koniku, ten nie chciał wykonywać jej poleceń, a dodatkowo śmierdział, więc dziewczynka nie chciała już takiego prezentu - takie informacje otrzymała Fundacja Pegasus od handlarza, do którego kucyk trafił na rzeź. - Jeśli chodzi o żywe zwierzęta, dzieci albo je akceptują, albo jeśli nie są nauczone, ich nie akceptują. Rodzice nie mieli zielonego pojęcia, jeśli chodzi o opiekę nad koniem. Myśleli, że będzie to cudowny kucyk, na którym posadzą dziecko i dziecko od razu będzie potrafiło na nim jeździć, jednak tak się nie stało - mówi Agata Rybkowska z Fundacji Pegasus.
- Rodzice nie pomyśleli, że dziecko musi umieć jeździć, a koń powinien być dobrze ujeżdżony. Nie byli kompletnie przygotowani do tego, z czym wiąże się opieka nad koniem i jakie trzeba mieć umiejętności. - dodaje Agata Rybkowska.
Redakcja poleca: Elegancki makijaż na chrzest i komunię świętą – w 7 minut! [WIDEO]
Jak zrobić makijaż na uroczystości rodzinne wymagające specjalnej oprawy? Wizażystka pokazuje krok po kroku, jak się umalować szybko i pięknie, na chrzciny lub pierwszą komunię.

Lili Ocalona

O losie Lili dowiedziała się Fundacja Pegasus, która rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, żeby wykupić kucyka od handlarza, który zażądał za niego 2 tysiące złotych. Mieli czas do końca maja i każda złotówka była na wagę złota. Jak zwykle pomogli ludzie dobrej woli.
Dzisiaj na stronie fundacji przy zdjęciu Lili jest dopisek OCALONA, a dla Lili właśnie zmienił się świat.

Teraz fundacja zbiera pieniądze na Lucusia, który również miał być prezentem na komunię, ale nikomu nie spodobał się jego wygląd. Fundacja gorąco wierzy, że i w tym przypadku już niedługo będą mogli napisać Ocalony.

Nietypowe prezenty komunijne

Rodzice prześcigują się w wyborze oryginalnych prezentów komunijnych. Już minęły czasy roweru, telefonu komórkowego, czy zabawek. Teraz im prezent wyszukany i oryginalniejszy, tym jest się czym pochwalić przed znajomymi i rodziną. Rodzice na forach internetowych chwalą się, że zafundowali swojemu dziecku operację plastyczną, bo miało krzywy noc, czy odstające uszy, tatuaż, biżuterię z diamentami, czy egzotyczne wycieczki albo egzotyczne zwierzęta. Inni kupują kucyki, bo dziecko kocha bajkę "My Little Pony", a jeszcze inni wysyłają swoje dzieci do SPA.
Szkoda tylko, że przy wyborze niektórych prezentów, nie przewidują konsekwencji, które mogą one ze sobą nieść.

A Wy słyszeliście o różnych dziwnych prezentach, które otrzymało dziecko na komunię? Dzielcie się z nami w komentarzach!

Zobacz także:
Jak zabezpieczyć przed kradzieżą drogie prezenty komunijne?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy