GRY
 
 

Niesamowita historia! Kot uratował porzucone niemowlę

Ta historia pokazuje, jak inteligentne są nasze zwierzęta! Gdyby nie ten kot niemowlę by nie przeżyło.

Kot uratował niemowlę
Miejsce akcji: piwnica w budynku w Obnińsku (w Rosji)
Czas akcji: historia zdarzyła się rok temu, ale jest tak niesamowita, że warto ją przypomnieć
Główny bohater: kotka Masza

Masza była bezpańskim kotem dokarmianym przez mieszkańców jednego z budynków w Obińsku. Pewnego dnia Irna Lavora (jedna z  lokatorek budynku) usłyszała głośne miauczenie zwierzęcia dobiegające z piwnicy. Było ono na tyle donośne, że zaniepokoiło kobietę. Postanowiła sprawdzić, czy kotu nic się nie stało. Udała się do piwnicy i z pewnością nigdy nie zapomni tego, co tam zobaczyła.
Obok zsypu leżało w kartonowym pudle porzucone niemowlę, a w nie wtulona była Masza. 

- Ona jest bardzo łagodna i przyjazna, więc kiedy usłyszałam jej miauczenie, pomyślałam, że może się zraniła. Najwyraźniej zadziałał u niej instynkt macierzyństwa i chciała chronić dziecko – wspomina Irna Lavora.

Policja oszacowała, że dziecko leżało tam kilka godzin. Dzięki kotce, która je ogrzała niemowlę, nie uległo ono wychłodzeniu. Gdyby nie ciepło kota, dziecko prawdopodobnie by nie przeżyło. 

Niemowlę zabrano do szpitala, gdzie oceniono jego stan jako dobry. Świadkowie wspominający to wydarzenie twierdzą, że kot nie chciał opuścić dziecka i próbował dostać się do karetki. Podobno kot siedział na ulicy wiele godzin, czekając na powrót karetki. 

Znacie podobne historie? Piszcie w komentarzach.

Zobacz też: Szok! Noworodek znaleziony pod asfaltem
 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj