śpiące niemowlę z kotem
fot. Adobe Stock

Niesamowita historia! Kot uratował porzucone niemowlę

Ta historia pokazuje, jak inteligentne są nasze zwierzęta! Gdyby nie ten kot niemowlę by nie przeżyło.
Marta Kabulska
śpiące niemowlę z kotem
fot. Adobe Stock
Masza była bezpańskim kotem dokarmianym przez mieszkańców jednego z budynków w Obińsku. Pewnego dnia Irna Lavora (jedna z lokatorek budynku) usłyszała głośne miauczenie zwierzęcia dobiegające z piwnicy. Było ono na tyle donośne, że zaniepokoiło kobietę. Postanowiła sprawdzić, czy kotu nic się nie stało. Udała się do piwnicy i z pewnością nigdy nie zapomni tego, co tam zobaczyła.

Kotka ogrzewała dziecko

Obok zsypu leżało w kartonowym pudle porzucone niemowlę, a w nie wtulona była Masza! 

– Ona jest bardzo łagodna i przyjazna, więc kiedy usłyszałam jej miauczenie, pomyślałam, że może się zraniła. Najwyraźniej zadziałał u niej instynkt macierzyński i chciała chronić dziecko – wspomina Irna Lavora.

Policja oszacowała, że dziecko leżało tam kilka godzin. Dzięki kotce, która ogrzała niemowlę, nie uległo ono wychłodzeniu. Gdyby nie ciepło kota, dziecko prawdopodobnie by nie przeżyło. 

Kocie przywiązanie

Niemowlę zabrano do szpitala, gdzie oceniono jego stan jako dobry. Świadkowie wspominający to wydarzenie twierdzą, że kot nie chciał opuścić dziecka i próbował dostać się do karetki. Podobno kot siedział na ulicy wiele godzin, czekając na jej powrót. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy