fot. Fotolia.pl

Niesamowite, jak ta położna kąpie noworodka

Pamiętacie afery z udziałem położnych, które umieszczały wcześniaki w kieszeni i robiły foty? Albo te, które kąpały szkraby majdając nimi jak workiem kartofli pod kranem? Ten film jest dowodem na to, że są też cudne położne, które robią taaakie właśnie rzeczy… obejrzyj film.
Aneta Grinberg
fot. Fotolia.pl
Niektóre momenty filmu mogą przerazić niejedną mamę noworodka, która nie może patrzeć obojętnie jak twarz dziecka zalewa woda. Jednak film jest tak niesamowity, że spokój dziecka udziela się też oglądającemu.

Czytaj też: Najwygodniejsze sprzęty do kąpieli dziecka.


 

Na filmie francuska położna Sonia Rochel kąpie noworodka specjalnie opracowana metodą. Kobieta delikatnie zanurza dziecko i zalewa jego twarz wodą. A wszystko po to, by stworzyć dziecku warunki podobne do tego, jakie miało w brzuchu mamy. Nawet jeśli przez chwilę sposób kąpieli wydaje się dziwny to uspokaja i przykuwa uwagę niesamowity spokój dziecka. Na filmie widać, że dziecko jest niesamowicie zrelaksowane, odprężone i kąpiel sprawia mu przyjemność. Po kąpieli położna wykonuje masaż maleństwu. Cudowna położna. Czuła, troskliwa i wyczulona na potrzeby maluszka jak najbardziej troskliwa mama.

Jeśli chcemy mieć takie położne w naszych szpitalach „lajkujmy” i przekierowujmy ten film. Niech „zaraża” wszystkim tym, co najlepsze. A więc? Przyłącz się do zmian. Podaj dalej.

Polecamy: Kąpiel noworodka - jak powinna wyglądać -  zobacz porady położnej.
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy