ciąża mnoga
fot. Fotolia

Niesamowity przypadek: zaszła w ciąże będąc w ciąży!

Tego samego dnia urodziła dzieci, które nie były nawet ze sobą spokrewnione. Ten niezwykle rzadki przypadek określa się mianem superfetacji.
Dominika Bielas
ciąża mnoga
fot. Fotolia
Jessica Allen zdecydowała się zostać surogatką. Gdy podczas rutynowego USG okazało się, że to ciąża mnoga, wszyscy założyli, że urodzi bliźnięta jednojajowe pary, która ją wynajęła.

Macica do wynajęcia

31-letnia Jessica mieszka w Kalifornii. Jest to jeden z niewielu stanów w USA, gdzie zostanie surogatką jest legalne. Kobieta umówiła się, że „wynajmie swoje łono” za 30 000 dolarów pewnej chińskiej parze, kwota ta wzrosła, gdy się okazało podczas rutynowego badania USG, że jest w ciąży z bliźniętami. Do samego porodu nie było wątpliwości, że to dzieci chińskiej pary.

Zgłoś się i testuj: zdobądź 1 z 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2.

Jessica nie zobaczyła maluszków. Rodzice zauważyli jednak, że dzieci nie są identyczne i wysłali do kobiety fotografię. Na pierwszy rzuty oka było widać, że dzieci nie są bliźniętami jednojajowymi. Wykonano więc badania DNA, by wyjaśnić sytuację. Okazało się, że jeden z maluszków faktycznie jest dzieckiem chińskiej pary, drugi natomiast jest synkiem surogatki i jej partnera.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Czyje to dzieci?

Ten niezwykle rzadki przypadek określa się mianem superfetacji. U większości kobiet, u których doszło do zapłodnienia, przez cały okres trwania ciąży nie dochodzi do kolejnej owulacji. W tym przypadku, mimo że kobieta była w ciąży, poczęła kolejne dziecko. Do tej pory zanotowano zaledwie ok. 10 takich przypadków.

Widziałaś nasze konkursy? Sprawdź, co możesz wygrać!

Ponieważ Jessica „wynajęła macicę”, nie łatwo było jej odzyskać własne dziecko. Cała sprawa zakończyła się w sądzie. Chińska para żądała wysokich opłat za zrzeczenie się dziecka. Ostatecznie amerykanka i jej partner odzyskali synka, dopiero gdy miał 3 miesiące.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy