GRY
 
 

Dokument o niesłyszącej romskiej dziewczynce podbija internet

Dziesięcioletnia dziewczynka, która nie słyszy uwielbia tańczyć naśladując bollywodzkie gwiazdy. Denisa przez przypadek została bohaterką dokumentu i tak podbiła serca ludzi na całym świecie.

fot. Screen/HBO
Denisa nie umie czytać ani pisać. Na dodatek nie słyszy. Nie zna języka migowego, ale umie czytać z ruchu warg. Rówieśnicy wyśmiewają się z niej. Mieszka na koczowisku przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu. Kiedy trafiła na nie reżyserka Agnieszka Zwiefka, postanowiła nakręcić o dziewczynce film. "Królowa ciszy" to niesamowita opowieść o sile wyobraźni w nędzy. Dziewczyna komunikuje się ze światem tańcem, którego nauczyła się oglądając bollywodzkie filmy.
 
Zobacz film fragment dokumentu:

 

- Denisa fantastycznie tańczy i tym tańcem potrafi wiele opowiedzieć. Potrafi też zarażać optymizmem i swoją fascynacją filmami Bollywood, których choreografie odtwarza, wykorzystując do tego to, co znajdzie na okolicznych śmietnikach - mówiła reżyserka "Gazecie Wyborczej".
Początkowo reżyserka miała obawy, jak wyglądać będzie praca z bohaterką, która nie mówi, ale okazało się, że twarzą, gestami i tańcem udało się jej wyrażać emocje i myśli.

Zobacz też: Jak nauczyć dziecko tolerancji dla niepełnosprawnych?

Zobaczcie cały film, warto. Piękny.

Źródło: NewsweekYoutube, Gazeta Wyborcza
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj