GRY

Niespodzianka w ogródku Kubusia. Kubuś i przyjaciele - recenzja książki i płyty

Przyjemna lekcja dla maluchów, które w przedszkolu cierpliwie uczą się angielskiego.
Niespodzianka w ogródku Kubusia, Kubuś i przyjaciele, książka dla dzieci
fot. materiały prasowe

Bohaterami tych zabawnych historyjek są znany wam Kubuś i jego przyjaciele. Książeczka wprawdzie niewielka, ale dużo się w niej dzieje. Znajdziecie tam i opowiadania, i słowniczek, i ciekawe ćwiczenia, i płytę z historyjkami po angielsku.

Historyjki pochodzą z książeczki dla dzieci Puchatek hoduje dynię. A mimo wszystko ta książeczka jest inna. Opowiadania składają się z krótkich zdań, co pozwala dziecku opanować podstawowe słowa angielskie. Może wreszcie zacznie mówić pełnymi zdaniami, cieszą się rodzice.
Przyciąga także wzrok ciekawa grafika. Książka mieni się kolorami, ilustracji w niej sporo, a wszystkie bliskie dziecku, bo mały przedszkolak z tymi postaciami jest zaprzyjaźniony. Nie nudzi się także, bo każda strona to nowe wyzwanie. Nowe słowa pozwalają odkryć to, co za chwilę się wydarzy, i opowiedzieć historię po angielsku, bo przecież po polsku została już opowiedziana na samym początku.

Na końcu książki czeka dziecko kolejna niespodzianka. Po pierwsze słowniczek poznanych słów, po drugie ćwiczenia zatytułowane Lekcja angielskiego z Kubusiem, i wreszcie po trzecie dołączona do książeczki płyta z historyjką po angielsku.

Sprawdź: gry online do nauki angielskiego.

Mamy przedsiębiorcze mogą z tej książeczki zrobić swoim Jasiom i Franiom krótki kurs języka angielskiego. Codziennie nowa strona, i nowa porcja wiadomości. Weekendy do końca roku szkolnego zapełnione.

Niespodzianka w ogródku Kubusia. Kubuś i przyjaciele
Autorka: Marge Kennedy
Wydawca: Olesiejuk

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Redakcja poleca: Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego? - film
Co możemy zrobić, żeby zachęcić nasze dziecko do nauki języka angielskiego? Odpowiada nauczyciel z British Council.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Zdrowie malucha