Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]

Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Zobacz inne z serii: Sonda MamoToJA (28)

Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci, zapytaliśmy w tym odcinku sondy mamotoja.pl. Większość wypowiadających się ludzi jest za szczepieniem, aczkolwiek zdarzają się też głosy przeciwne.

"Szczepię swoje dziecko"

"Jestem zwolenniczką szczepień i swoje dziecko szczepię"- mówi młoda mama. Podkreśla, że dzięki temu wiele poważnych chorób nie jest już zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzkiego. "Pewne choroby zostały zlikwidowane" – podkreśla inna kobieta.

Głosu przeciwnego jest młoda dziewczyna. "Nie ma co przesadzać ze szczepionkami. To też nie do końca jest zdrowe" – uważa. "Decyzja nie jest łatwa" – dodaje starsza pani. Jeżeli musiałaby jednak teraz zdecydować, zwróciłaby się do zaufanego lekarza o pomoc. Z kolei inna pani jest zdania, że podstawowe szczepienia powinny być wykonywane. "Słyszymy o odrze i ospie we Włoszech" – podkreśla."A co będzie jak to dziecko zarazi inne dzieci" – zastanawia się mężczyzna. I dodaje, że głupotą jest nie szczepić dzieci i powinno to być "wytępione środkami administracyjnymi".

Dzieci nieszczepione zarażają w przedszkolach

"Dzieci nieszczepione są o wiele bardziej podatne na różne choroby i w przedszkolach oraz szkołach stanowią duże zagrożenie dla szczepionych dzieci" – mówi mama, która szczepi swoje dzieci także szczepionkami nieobowiązkowymi. "Słyszałam, że w żłobkach i przedszkolach jest problem z przyjęciem niezaszczepionego dziecka, bo jest zagrożeniem dla innych dzieci, może zarażać" – dodaje młoda dziewczyna.

"W ten sposób możemy doprowadzić do tego, że choroby, które już dawno nikomu nie zagrażały, zaczną ponownie zagrażać. To bardzo nieodpowiedzialne" – stwierdził mężczyzna. A co z argumentami przeciwników szczepień? "Opinie, że szczepionka działa niekorzystnie, może przedstawić każdy, tylko czy one mają swoje naukowe uzasadnienie" – zastanawia się kobieta. "Myślę, że korzyści ze szczepionek są większe niż ewentualne skutki uboczne" – podsumowuje mama.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Podzielcie się nim w komentarzach.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy