Dziecko ściąga bombkę z choinki
fot. AdobeStock

Jak ubrać choinkę, żeby przetrwała do świąt przy małym dziecku?

To duże wyzwanie, ale dzięki naszym patentom ma szansę powodzenia, a przy tym taka choinka będzie wyglądać naprawdę pięknie!
Milena Oszczepalińska
Dziecko ściąga bombkę z choinki
fot. AdobeStock
Dom wysprzątany, z kuchni unosi się zapach cynamonu i pomarańczy, w salonie stoi przepięknie udekorowana choinka, wszyscy są zadowoleni, życzliwi. Czy również według ciebie jest to opis idealnych przygotowań do świąt? Dlaczego więc miałoby to wyglądać inaczej? Zapewniamy, że nie musisz rezygnować z tak ważnej świątecznej ozdoby, jaką jest choinka, jedynie dlatego, że twoja pociecha może być nią przesadnie zainteresowana… I wcale nie musisz ozdabiać drzewka w nudne, plastikowe bombki z marketu! Podpowiadamy, jak zrobić to inaczej, stylowo i pięknie (a do tego bezpiecznie)!

Postaw na nietłukące ozdoby choinkowe  

Myśląc o nietłukących bombkach, od razu masz przed oczami te zwykłe, plastikowe, okrągłe bombki, które są do kupienia w każdym markecie, i które nie są specjalnie urodziwe? Nie martw się, twoja choinka wcale nie musi być w nie ubrana, aby była bezpieczna dla ciekawskiego malucha. Proponujemy inne rozwiązania, np. piękne czerwone bombki z filcu albo szare lub białe filcowe bombki z bałwankami. Jeśli lubisz ubierać choinkę monotematycznie, możesz wybrać tylko jeden wzór, ale jeszcze piękniej będzie wyglądać, jeśli pomieszasz oba, a do tego dołożysz jeszcze drewniane ozdoby.

Taka choinka będzie wyglądać nie tylko olśniewająco, lecz także niepowtarzalnie. Na pewno wzbudzi zachwyt wszystkich gości… i oczywiście twojego malucha. Na to, że będzie on chciał ściągać bombki, raczej nie ma rady. Możesz jedynie pozawieszać je wszystkie wyżej, poza zasięgiem jego rączek, ale wtedy dół choinki będzie łysy. Możesz też dać dziecku kilka ozdób do zabawy i pozwalać na majstrowanie przy tych, które będą zawieszone najniżej, jednocześnie napawać oczy pięknie udekorowaną resztą świątecznego drzewka.
Redakcja poleca: Ozdoby choinkowe – bombki metodą decoupage
Sprawdź, jak zrobić bombkę za pomocą metody decoupage.

Kup dziecku osobną choinkę

W ten sposób będzie miało możliwość dekorowania jej i rozbierania do woli. Nam szczególnie przypadła do gustu choinka z filcu ze zdejmowanymi ozdobami. Świetna zabawa gwarantowana, a w dodatku istnieje szansa, że choinka w salonie pozostanie nienaruszona aż do samych świąt. To naprawdę możliwe!
Patent z filcową choinką możesz wykorzystać już teraz, kupując kalendarz adwentowy w właśnie kształcie świątecznego drzewka, w którym za każdą bombką kryje się jakaś adwentowa niespodzianka. Prawda, że pomysłowe?
  [content:2_1234,0_24290,0_21833,0_26301:CMNews]
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy