Kobieta w ciąży oglądająca trójwymiarowe zdjęcie swojego nienarodzonego syna
fot. YouTube

Trójwymiarowe zdjęcie nienarodzonego dziecka – niezwykła pamiątka

Ten film jest jednym z elementów kampanii reklamowej pewnej firmy, ale przedstawia niesamowitą historię – niewidoma kobieta, dzięki drukarce 3D, mogła "zobaczyć", jak wygląda jej dziecko. Jej reakcja jest niezwykła. Zachęcam was do obejrzenia tego filmu.
Monika Karbarczyk
Kobieta w ciąży oglądająca trójwymiarowe zdjęcie swojego nienarodzonego syna
fot. YouTube
Zobaczenie swojego nienarodzonego dziecka na monitorze podczas badania USG jest dla przyszłych rodziców ogromnym przeżyciem. Niektórzy przyglądają się dziecku z zaciekawieniem, inni płaczą z radości.

Jednak nie wszyscy mogą zobaczyć swoje dziecko na zdjęciu USG. Na przykład 30-letnia Tatiana Guerra, która straciła wzrok w 17. roku życia i od wielu lat poznaje świat za pomocą węchu, dotyku, słuchu...
Podczas badanie USG w 20. tygodniu ciąży poprosiła lekarza, by opisał jej nienarodzonego syna. Chciała wiedzieć, jak wygląda jej dziecko.

Zobacz także: 15 pytań i odpowiedzi o USG w ciąży!"Jak wygląda jego twarz, doktorze" – zapytała Tatiana. "Ma taki sam nos, jak ty" – odpowiedział lekarz. Po chwili dodał: "Jego oczy są w tej chwili zamknięte". "A jego małe uszy?" – dopytywała Tatiana. "Chcesz go sobie wyobrazić?" – zapytał lekarz. "Tak" – odpowiada przyszła mama. I dodaje z rozmarzeniem: "Jego nosek jest jak mały ziemniaczek. Ma pulchne małe rączki. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła go powąchać".

"Czy gdybyś go dotknęła, to potrafiłabyś sobie wyobrazić, jak wygląda twoje dziecko?" – zapytał lekarz. "Tak" – odpowiada Tatiana. "Pewnie ma malutki, cienki podbródek. Małe usteczka".
"Chciałabyś go potrzymać, by go poczuć?" – pyta lekarz i podaje jej wydrukowaną podobiznę jej dziecka, na której napisano alfabetem Braille’a: "Jestem twoim synem". Reakcja Tatiany jest niezwykła. Każda mama zasługuje na podobne doświadczenia.

Ten film jest naprawdę niesamowity.

Polecamy: USG 4D - moda czy konieczność?
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy