Sposoby na ząbkowanie
fot. Fotolia

Jak pomóc ząbkującemu dziecku? Ta mama odkryła niezawodny (i darmowy) sposób!

Bolesne ząbkowanie jest uciążliwe dla dziecka i jego rodziców. Jak uśmierzyć ból przy ząbkowaniu i pomóc maluchowi? Ta mama ma na to sposób!
Hanna Szczesiak
Sposoby na ząbkowanie
fot. Fotolia
Tasia Blackwell, mama z Ohio w Stanach Zjednoczonych, odkryła niezawodny sposób na uśmierzenie bólu wyrzynających się ząbków. Post, który opublikowała na Facebooku, udostępniono 270 tysięcy razy! Jaki jest jej sposób na bolesne ząbkowanie? Lody!

Ulga przy ząbkowaniu

Tasia umieściła w mediach społecznościowych film, na którym jej półroczny synek Steven zajada się lodem. Nie jest to zwykły lód – to zamrożone kobiece mleko. "Uwielbia go! Przynosi ulgę przy ząbkowaniu i napełnia jego brzuszek" – napisała przy filmie Tasia. Do filmu dodała również zdjęcia gotowych lodów. "To hit!" – zapewnia.

Zobaczcie jej wynalazek:
 
Redakcja poleca: Bolesne ząbkowanie
Zobacz jak pomóc dziecku przy bolesnym ząbkowaniu.

Czy ten sposób jest bezpieczny?

Dzieci do 2. roku życia nie powinny jeść lodów, jednak wynalazek Tasi coś więcej niż zwykły lód. Jednym z polecanych sposobów łagodzenia bólu przy ząbkowaniu jest dawanie dziecku schłodzonego lub zamrożonego gryzaka – chłód uśmierza ból, więc mrożenie mleka mamy powinno być świetnym sposobem. Chociaż ta metoda jest skuteczna, nie jest w pełni bezpieczna – niemowlę może odgryźć kawałek loda i się zadławić. Aby tego uniknąć, warto przygotować lody i podawać je w gryzakach do żywności. Taki gryzak posiada siatkę, w której umieszcza się owoc lub inny produkt, zamyka i podaje go dziecku. Maluch ssie i gryzie, a dzięki siatce ryzyko zadławienia jest o wiele mniejsze.

Co myślicie o takim sposobie łagodzenia bólu przy ząbkowaniu? Jakie były wasze metody? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: 5 rewelacyjnych sposobów na ból przy ząbkowaniu

Źródło: Facebook
Oceń artykuł

Ocena 4 na 13 głosy

Zobacz także

Popularne tematy