GRY
 
 

10 rzeczy niezbędnych dla dziecka w aucie

Po pierwsze: bezpieczeństwo. Po drugie: święty spokój. Po trzecie: komfort. Żeby podróż z dzieckiem się udała, skorzystaj z naszych rad.

dziecko, niemowlę, auto, fotelik samochodowy

Długa podróż to nie półgodzinna przejażdżka do babci. To wiele godzin trasy. Jako kierowca musisz być maksymalnie skupiona/skupiony. Aby było to możliwe, dziecko jak najdłużej powinno być zajęte własnymi sprawami. Nie chodzi o to, by całkowicie je „wyłączyć”. Tego zrobić się nie da. Ale da się przygotować tak, żeby znudzone i zmęczone podróżą dziecko nie odciągało cię od spokojnego prowadzenia samochodu. Oto, co warto, a wręcz trzeba, zabrać w podróż z dzieckiem.

Bezpieczny fotelik

Bezpieczny, czyli dopasowany do dziecka i do samochodu, konkretnego – twojego – modelu! Atestowany, ale to nie wszystko: także zbierający najlepsze oceny w testach (sprawdź na www.fotelik.info). 
Redakcja poleca: Jak przewozić noworodka w foteliku samochodowym?
Zobacz, jak przewozić dziecko w foteliku samochodowym.

Chusteczki nawilżane

Nie może ich zabraknąć w naszym niezbędniku potrzebnym na wyjazdy z dzieckiem. Wprawdzie chusteczki nawilżane  to wnalazek kojarzący się przede wszystkim z niemowlakami, to warto o nich pamiętać także wtedy, gdy dzieci urosną. Są nieodzowne, kiedy pociecha ubrudzi się cukierkiem lub czekoladką, obleje się piciem lub po prostu spocą jej się dłonie.

Picie i jedzenie

Dzieci odwadniają się dużo szybciej niż dorośli. A spragnione bywają naprawdę nieznośne – są rozdrażnione i marudne, płaczą. Stąd lepiej mieć więcej picia, niżby go miało zabraknąć. Na wyjazd z dzieckiem: zabierz:
  • woda – bo jest najzdrowsza
  • gotowe dania – są praktyczne, zwłaszcza gdy ma się malutkie dzieci. Wystarczy parking, łyżeczka, słoiczek i śliniak, by nakarmić malucha.
  • kanapki i konieczne przekąski – idealne dla starszych dzieci. Zamiast niezdrowych słodyczy – pocięta w paseczki marchew lub jabłko.

Zabawki

Dziecko chce zabrać swoje ulubione, a ojcu powinno zależeć, by były miękkie, stosunkowo duże i jednoczęściowe. Przytulanka – jak najbardziej, ale już wieloczęściowy zestaw Pet Shopów – niekoniecznie. To dlatego, że wszystkie te małe elementy mają „naturalną” tendencję do spadania na podłogę, a dzieci mają „naturalną” tendencję, by wściekać się z tego powodu i żądać natychmiastowego podania im zgubionej części. Takie prośby, jeśli powtarzają się często (a powtarzają się), potrafią wyprowadzić z równowagi świętego.

Zezłoszczony ojciec czy mama może nawet próbować sięgać po zgubę, nie przerywając jazdy – to więcej niż karygodne. A więc – lepiej spędzić kilka minut przed podróżą, urabiając dziecko, by wzięło pluszowe misie czy lalki, niż potem cierpieć, że miało się miękkie serce i pozwoliło zabrać robota złożonego z 17 części.

ZOBACZ TEŻ: Szybciej nie znaczy lepiej. Jak jeżdżą kobiety, a jak mężczyźni?


Ocena (2 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Sezon infekcji

Karm piersią, polecamy!