GRY
 
 

Niezbędnik rodziców dreptusia

Zobacz na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w mieszkaniu, kiedy Twój maluch zaczyna poznawać świat.

Zobacz na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w mieszkaniu, kiedy Twój maluch zaczyna poznawać świat.Wasze dziecko już podciąga się przy meblach, wspina na półki, wszystkiego jest ciekawe, wszędzie chce zajrzeć. Aby uchronić malca przed stłuczeniami czy guzami, warto kupić pomysłowe meble i odpowiednio przygotować mieszkanie.

Schody
Jeśli mieszkacie w domu z wewnętrzną klatką schodową, niezbędna będzie bramka zamykająca dziecku dostęp do wyższej kondygnacji. Maluch na pewno będzie chciał wchodzić na górę lub schodzić na dół, ale nigdy nie może robić tego sam. Dlatego wejście na schody musi być zamykane. Gdy odległości pomiędzy szczeblami poręczy są duże (dziecko mogłoby wypaść) lub bardzo małe (główka malca mogłaby utknąć między szczeblami), należy przepleść siatkę ochronną. Podobnie rzecz się ma z balkonami - nie mogą pozostać niezabezpieczone. Można też pomyśleć o bramce przy wejściu do kuchni, ewentualnie specjalnych ochraniaczach-barierkach na kuchenkę gazową, uniemożliwiających dziecku ściągnięcie patelni czy garnka.

Podłogi
Maluch, który jeszcze niezbyt pewnie chodzi, często potyka się i przewraca. Niebezpieczne są twarde i śliskie podłoża, zwłaszcza terakota. Pomyślcie więc o antypoślizgowych miękkiech matach, które zamortyzują ewentualne upadki dziecka. Z parkietów zaś usuńcie „ruchome” chodniki i dywaniki albo podłóżcie pod nie specjalne siatki hamujące.

Meble
Trzeba zacząć od usunięcia z zasięgu rąk malucha wszelkich tłukących się, cennych oraz ciężkich rzeczy. Z niższych półek powinny zatem zniknąć książki, zastawa czy też ulubione gliniane koty mamy lub kolekcja modeli samolotów taty. Na najbliższe parę lat możecie również zapomnieć o obrusach i serwetach. Ostre rogi stołów i szafek warto osłonić specjalnymi nakładkami - uchronią one dziecko przed poważniejszymi uderzeniami o kanty domowych mebli. Z kolei uchwyty wszelkich szaf i komód, a także klamki okien dobrze byłoby tak zabezpieczyć, aby mógł je otworzyć jedynie dorosły.

Drzwi i gniazdka
Jeśli nie chcecie, aby Wasza pociecha przycięła sobie palce drzwiami, powinniście zainstalować blokady lub nakładki. Nie zapomnijcie także o gniazdkach elektrycznych - takie dziurki w ścianie zawsze przyciągają uwagę malucha. Tu rozwiązaniem są dostępne w sklepach tzw. wtyczki zabezpieczające.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj