fot. Fotolia

Niezwykła historia 8-latka z autyzmem, który gra jak… Mozart. Mamy film z jego nagraniem!

Ta historia udowadnia, jak niezwykle uzdolnione może być autystyczne dziecko. Wiara w nie oraz wsparcie rodziców w spełnianiu pasji sprawiły, że 8-latek koncertuje i nagrywa płyty.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. Fotolia
Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Niestety zdarza się, że maluch, u którego stwierdzono chorobę, nie rozwija w pełni swoich możliwości. 8-letni Jacob jest jednak przykładem  na to, że w życiu wszystko jest możliwe. Autyzm nie był dla niego żadną przeszkodą!   

Nie mogłam uwierzyć

– Krótko po 4 urodzinach Jacoba usłyszałam dźwięk pianina dochodzący z pokoju. Na pianinie czasem grywa mój mąż, ale wtedy był w pracy – opowiada mama chłopca. – Poszłam zobaczyć, co się dzieje, i wtedy… moim oczom ukazał się Jacob. On grał! Nie mogłam uwierzyć w to, co zobaczyłam!

– Długo szukaliśmy nauczyciela, który podejmie się pracy z 4-latkiem i to do tego autystycznym. Ale udało się – wspomina kobieta z przejęciem. – On także szybko przekonał się o darze syna i Jacob uczył się 2-3 utworów tygodniowo.

Wspaniały sposób na wyrażanie emocji

Po 4 latach ciężkiej i intensywnej pracy mały Jacob Velazquez zrobił niebywały postęp. Przyjęto go do Narodowej Gildii Muzyków, koncertuje z orkiestrami symfonicznymi, a także... nagrywa płytę!
Matka Jacoba jest niezwykle zaskoczona sukcesem syna – Jacob nigdy nie mógł nawet chwilę usiedzieć w miejscu. Nie wiem, jak to się stało, że potrafi godzinami ćwiczyć – dodaje. – Być może to właśnie granie pozwala mu wyrażać swoje emocje i uczucia.

 

Wiele już słyszeliśmy historii o dzieciach, na co dzień borykających się z poważnymi problemami i potrafiącymi w niezwykły sposób odnaleźć się w świecie. Jacob, cierpiący na chorobę uniemożliwiającą mu naturalne wyrażanie uczuć, potrafi robić to poprzez muzykę. I to jest właśnie w tej historii najpiękniejsze!

Zobacz także:
Redakcja poleca: Zanim zaszczepisz przeciw odrze: ważna ankieta dla rodziców! [WIDEO]
Szczepionka przeciw odrze była oskarżana o to, że powoduje autyzm. Związek między szczepieniami a autyzmem nie został potwierdzony. Jednak przed szczepieniem przeciw odrze warto sprawdzić, czy dziecko rozwija się zdrowo. Jest specjalna ankieta, którą powinien wypełnić każdy rodzic.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy