GRY
 
 

Niezwykła niedziela w Dworku Białoprądnickim!

18.12.2011r., Moc atrakcji dla małych i większych Dworku Białoprądnickim!

wydarzenia, Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"
W programie:
spektakle teatralne dla dzieci

12.00 premiera spektaklu Teatru Lalki i Aktora „Parawan”
  pt. Wariacje - zapraszamy dzieci od 5 roku życia
             
miejsce: Sala Teatralna, Zajazd Kościuszkowski


To pierwszy taki eksperyment teatralny w historii „Parawanu”. Wariacje to spektakl teatru formy, pokazujący możliwości jakie drzemią w animacji przedmiotu, zabawie obrazem oraz plastyką ciała aktorów.
Przedstawienie udowadnia, że to wyobraźnia widza sprawia, że świat na scenie jest kolorowy. Widzów małych i dużych zauroczy gra niewidocznych aktorów oraz animacja niespotykaną formą - różnej wielkości pudłami i pudełkami, z których zostanie zbudowany świat na scenie. Całości towarzyszy gra światłami i muzyka, która podkreśla atmosferę tego pełnego „czarów” i niespodzianek przedstawienia, bowiem... okazuje się, że to wszystko sprawka nieznanych przybyszów z kosmosu!

15.00 Bajkowa Niedziela - spektakl dla najmłodszych 
pt. Zima u Kubusia Puszatka w wykonaniu 
Studia Małych Form Teatralnych ART-RE
miejsce: Sala Teatralna, Dworek Białoprądnicki

Pewnego ranka Kubuś budzi się i wyczuwa zmiany w przyrodzie. Po krótkim zastanowieniu postanawia wyruszyć na poszukiwanie zimy. Tymczasem, przyjaciele ze Stumilowego Lasu poczynili już przygotowania do powitania Pani Zimy...

Spektakl, oparty na przygodach Kubusia Puchatka według A. A. Milne’a, porusza tematykę zmian zachodzących w przyrodzie, bezpieczeństwa podczas ferii zimowych i przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

koncert kolęd i pastorałek
17.00 Joanna Słowińska z Zespołem zaprasza na koncert
Z nieba wysokiego - kolędy dawne i nowe
miejsce: Sala Kominkowa, Dworek Białoprądnicki

Joanna Słowińska to charyzmatyczna wokalistka i pieśniarka, którą prasa porównuje z samą Ewą Demarczyk. Znana jest również jako solistka z bijących rekordy powodzenia oratoriów Zbigniewa Książka, z muzyką Piotra Rubika, a później Bartka Gliniaka. Miłośnikom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną. Z autorskimi recitalami występowała w większości krajów Europy i w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center). Koncertuje z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Święta Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Zaproszenia upoważniające do bezpłatnego wejścia na spektakle i koncert dostępne na portierni Dworku Białoprądnickiego od poniedziałku 12 grudnia.


więcej »
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj