fot. fot. screen z youtube.com

Ojciec spełnia niezwykłe marzenie autystycznego syna. Ten film zmusi Cię do refleksji!

Gdy ojciec spełnił marzenie swojego syna chorego na autyzm, obaj nie mogli powstrzymać łez. Podobnie jak wszyscy, którzy obejrzeli nagranie z koncertu...
fot. fot. screen z youtube.com
Rodziny dzieci z autyzmem od wielu lat walczą, by ludzie choć trochę zrozumieli, jak wygląda świat widziany oczami ich ukochanych maleństw. Autyzm dla wielu osób nadal kojarzy się z brakiem okazywania emocji i uczuć. Ten film pokazuje, że nie do końca jest to prawdą...

Luis Vasquez postanowił wybrać się wraz z synem na koncert popularnego zespołu Coldplay. Marzeniem dziecka było posłuchanie na żywo muzyki, dobrze znanej z płyt często puszczanych w domu. Jednym z ich ulubionych utworów jest "Fix you", piosenka napisana przez Chrisa Martina dla jego żony Gwyneth Paltrow, która pogrążona była w żałobie po śmierci ojca. 

"Kiedy te łzy spływają po Twojej twarzy..."

Gdy Coldplay zaczął śpiewać utwór, syn Luisa nie mógł powstrzymać emocji. Wspólnie z ojcem zaczęli śpiewać niezwykle wzruszający tekst piosenki. W chwilę potem, na twarzy obu widać było płynące łzy.

"Kiedy robisz, co w twojej mocy, ale nie osiągasz celu
Kiedy dostajesz to, co chcesz, ale nie to, co potrzebujesz
Kiedy czujesz się taki zmęczony, ale nie możesz spać
Utknąłeś we wstecznym biegu

Kiedy te łzy spływają po twojej twarzy
Kiedy tracisz coś, czego nie możesz niczym zastąpić
Kiedy kogoś kochasz, ale wszystko idzie na marne
Czy mogłoby być gorzej?

Światła zaprowadzą cię do domu
I wzniecą ogień w twoich kościach
A ja spróbuję cię naprawić"

Dzięki takim filmom wrzucanym do sieci, zwykli ludzie mogą choć odrobinę wejść w świat dzieci chorych na autyzm. Zdecydowanie pomaga to zrozumieć,  z czym borykają one na co dzień. Oby więcej rodziców decydowało się na taki wzruszający, ale i niezwykle odważny gest.

Czy znasz podobną historię? Jeżeli tak, podziel się nią z nami!

Obejrzyj także: Jak widzą świat dzieci z autyzmem? Poruszający film.
Redakcja poleca: Zanim zaszczepisz przeciw odrze: ważna ankieta dla rodziców! [WIDEO]
Szczepionka przeciw odrze była oskarżana o to, że powoduje autyzm. Związek między szczepieniami a autyzmem nie został potwierdzony. Jednak przed szczepieniem przeciw odrze warto sprawdzić, czy dziecko rozwija się zdrowo. Jest specjalna ankieta, którą powinien wypełnić każdy rodzic.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy