wydarzenia

No Women No Art Dzieciom

IV Festiwal Twórczości Kobiet No Women No Art otwiera się w tym roku na młodszego widza, proponując mu specjalną sekcję programową "No Women No Art Dzieciom".
wydarzenia
W ramach sekcji programowej "No Women No Art Dzieciom" pokażemy jak wartościowe mogą być dzieła tworzone przez artystki z myślą o dzieciach.

Baśń Muzyczna PIOTRUŚ I WILKI

17 listopada 2011, godz. 12.00 Teatr Wielki 

Bilety – Teatr Wielki

Wspólnie z Teatrem Wielkim zapraszamy na baśń muzyczną napisaną przez Sergiusza Prokofiewa na głos recytujący oraz na orkiestrę w reżyserii Iwony Pasińskiej. Utwór powstał jako wprowadzenie dzieci w świat muzyki. W trakcie trwania spektaklu najmłodsi widzowie zapoznają się z instrumentami, z dźwiękami, z magią muzyki. Prosta i wdzięczna historia Piotrusia i Wilka opowiadana jest przez narratora, a każdej z występujących postaci towarzyszy charakterystyczny dla niej instrument i dźwięk, np. Ptaszek prowadzony jest przez flet, kot przez obój, a Piotruś przez instrumenty smyczkowe. 
Jest to spektakl interaktywny, polegający na dialogu sceny z najmłodszą publicznością. Dzieci w jego trakcie dostają konkretne zadania, wciągane są do historii, a przede wszystkim wprowadzane są w świat muzyki, dźwięku i instrumentu.

premiera: 1 czerwca 2010
autor tekstu: Radek Wysocki 

kierownictwo muzyczne: Aleksander Gref
reżyseria: Iwona Pasińska
scenografia: Jan Polivka

asystent reżysera: Wiesław Bednarek

autor plakatu: Jacek Kaliński TYPODROM


Współpraca: 
Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu

Akademia Muzyczna w PoznaniuOBSADA:
PIOTRUŚ Bartłomiej Szczeszek 

PRACOWNICY ZOO Tomasz Raczkiewicz, Jaromir Trafankowski

DZIADEK Karol Bochański

KACZKA Tatiana Pożarska

PTASZKI Natalia Puczniewska, Dominika Babiarz, Ewa Szymańska
KOT Agnieszka Wolna, Natalia Trafankowska

WILKI Andrzej Płatek, Taras Szczerban, Artur Furtacz, Bogdan Jabłoński


MALINOWE BAJKI


18 listopada 2011, godz. 17.30 MDK nad Dragonem

Bilety: 5 zł, do kupienia w CIM

Wspólnie z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z pisarką Maliną Prześlugą, która będzie dzieciom czytać swoje bajki. Leżąc wygodnie na miękkich poduchach, dzieci poznają niezwykłych bohaterów (m.in. Mola Zbyszka, Rozczarowanego Rumaka Romualda) i ich zaskakujące przygody. To spotkanie dla małych i dużych. Będzie ciepło, rodzinnie i bardzo wesoło!
 Zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat.

Kompozytorki dla dzieci 


21 listopada 2011 roku, godz. 17 MDK nad Dragonem

Bilety: 5 zł, do kupienia w CIMCz. I W starym zamczysku na skalePrawie sto lat temu kilkunastoletnia Hania, wnuczka sławnego pisarza Aleksandra Fredry, ułożyła kilka wesołych piosenek. Piosenki te, a także zasłyszane, stare, liryczne kołysanki, śpiewane przez jej nianię, powtarzała wiele lat później innym dzieciom. Dziś jedna z jej wnuczek Anna Budzyńska postanowiła podzielić się z nami tymi melodiami i nagrała płytę, na której pieśni i kołysanki śpiewają różni członkowie jej rodziny wraz ze znakomitymi instrumentalistami i instrumentalistkami – studentami/-kami i absolwentami/-kami Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Zapraszamy do wysłuchania pierwszego publicznego wykonania tych piosenek i kołysanek w aranżacjach młodej, poznańskiej kompozytorki Ewy Fabiańskiej. Mamy nadzieję, że teksty (piękne i zabawne) oraz melodie (i te wesołe i te spokojne) porwą dzieci we wspaniały Świat Wyobraźni, a rodziców – w Świat Wspomnień!Wykonawcy:

Anna Budzyńska, Maria Naganowska, Marek Paśko – śpiew
Ewa Fabiańska – fortepian

Paulina Graś – flet

Wojciech Jeliński – puzon

Jakub Majda – klarnet
Kwartet smyczkowy w składzie: 
Anna Machowska – skrzypce I 
Dominika Dołżyńska – skrzypce II 
Karolina Waścińska-Łukanowska – altówka 
Aleksandra Walczak – wiolonczelaCz. II Magiczne kredki.
Opera o komputerach.
(Utwór nagrodzony III Nagrodą w konkursie Wrocławskiej Opery Leopoldinum w 2009 r.)

Pomysłowy Pawełek swój nowy telefon komórkowy zamienił w szkole na niezwykłe kredki spełniające marzenia. To, co narysuje się przed zaśnięciem, w nocy staje się rzeczywistością. Chłopiec zapragnął zwiedzić Internet, wiele słyszał o jego stronach, o serwerach, portalach i komunikatorach, a nie wiedział dokładnie co to znaczy. O tym, jak mu się to udało opowiada opera napisana przez młodą, poznańską kompozytorkę Alinę Kubik. Fragmenty utworu, pierwotnie napisanego na orkiestrę i solistów zostaną przedstawione w mniejszej obsadzie kwartetu smyczkowego, a całą historię przedstawi autorka opery.

W kwartecie smyczkowym zagrają:
Mikołaj Pokora – skrzypce I
Alina Kubik– skrzypce II
Jędrzej Kaczmarek – altówka
Katarzyna Krawczak – wiolonczela
 
„Znośna Bogucka” Wystawa ilustracji

22 listopada 2011 roku, godz. 18 Galeria NWNA, WSNHiD

Wstęp wolny


Katarzyna Bogucka – ilustratorka. W 2009 obroniła dyplom malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Ilustruje książki dla dzieci, rodziców i własnej przyjemności. Zajmuje się też ilustracją prasową i reklamową. Wystawa to wybór ilustracji, nad którymi pracowała przez ostatnie trzy lata. Widać w nich inspirację designem lat 50 i 60. Rodzina i przyjaciele znajdą w nich znajome twarze, przedmioty, miejsca i oczywiście ukochanego psa autorki –Pajdę. Wraz z partnerem prowadzi blog (www.nioska.com), na którym zamieszczają swoje najnowsze projekty – niosą się jak szaleni! W ramach No Women No Art Dzieciom odbędą się warsztaty
17.11.2011,  Warsztaty muzyczne (prowadzenie: Klub Malucha AKUKU) po spektaklu „Piotruś i wilki” w Teatrze Wielkim
18.11.2011, Warsztaty książkowe/czytania (prowadzenie: Zobaczysko) po czytaniu dramatów Maliny Prześlugi „Malinowe bajki” w MDK-u nad Dragonem
19.11.2011, Eco warsztaty dla dzieci  (prowadzenie: BOSO Studio) podczas Eco Fashion Design Day w Starym Browarze

21.11.2011, ok. 18.30 Warsztaty muzyczne (prowadzenie: Ideownia) po koncercie „Kompozytorki dla dzieci” w MDK-u nad Dragonem
 22.11.2011, 18.00 EKOMODA. Warsztaty plastyczne wokół książki "M.O.D.A." z ilustracjami Katarzyny Boguckiej (prowadzenie: Basia Górecka,  Muzeum Narodowe), podczas wernisażu wystawy Katarzyny Boguckiej „Znośna Bogucka” w Galerii No Women No Art, WSNHiD
 
więcej »
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy