GRY
 
 

Noc Muzeów z DK Zacisze - filmy, LEGO, pokazy - 18.05, Warszawa

Zapraszamy na Noc Muzeów do DK Zacisze - w programie mnóstwo atrakcji dla dzieci.

noc muzeów
Noc Muzeów – „Architektura”
18 maja, sobota, godz. 19.00-22.00
Organizator: Dom Kultury „Zacisze”, Miejsce: Warszawa Targówek, ul. Blokowa 1
www.zacisze.waw.pl 
dk@zacisze.waw.pl 
 
W programie:
  • wystawa malarstwa Marii Kiesner, 
  • LEGO twórcze budowanie dla młodszych i starszych, 
  • mała architektura w akwareli dla dorosłych,
  • Best Off czyli pokaz najlepszych filmów polskiego kina niezależnego,
  • budowa architektury miejskiej – kartonowe puzzle,
  • muzyka obrazowa - Koncert ViNATi - Mariusza Żółkiewki,
  • 21.30 pokaz ognia.
 
Wstęp wolny.
 
Maria Kiesner
 
Obrazy Marii Kiesner będą inspiracją do budowli z klocków LEGO. Dzieci stworzą budowle, budynki i to, co podpowie im wyobraźnia czyli rzeczy nieprzewidywalne. Budować będziemy również miasto z kartonów. Powstaną wieżowce i kamienice. Architektura Warszawy. Każdy będzie miał w tym swój udział. Chętni będą mogli posłuchać koncertu muzyki obrazowej w wykonaniu ViNATi - Mariusza Żółkiewki i spróbować swych sił w akwareli. Pod okiem fachowca powstaną miniatury zabudowy w technice akwareli. Masz swoje ulubione miejsce w Warszawie? Spróbuj namalować. Dla fanów kina niezależnego przygotowaliśmy pokaz najlepszych filmów. O 21.30 zabrzmi muzyka, pojawi się ruch, a główną rolę odegra ogień. Zapraszamy na pokaz ognia. 
 
 
Best Off jest prezentacją tego, co w ostatnim roku wydarzyło się w polskim kinie niezależnym, amatorskim i studenckim. Podczas pokazu w DK Zacisze widzowie będą mieli okazję spotkać się z najnowszą polską twórczością filmową. Zobaczyć zwycięskie filmy nagrodzone na 11. festiwalach polskich filmów autorskich, m.in. na  Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy, Off Cinema, Up To 21, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Zoom Zbliżenia, Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych, Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego, Kameralne Lato, czy Festiwalu Złote Mrówkojady. 
 
Filmy przeglądu Best Off:
„Czarna niedziela” – reż. Maciej Jasiński, Jarosław Piskozub
Film dokumentalny, niezależny. Grand Prix w konkursie filmów amatorskich Opolskie Lamy; 
Grand prix OKFA. Każdej niedzieli mieszkańcy pewnego miasta zbierają się na stadionie. Tam zaczyna się cotygodniowy rytuał. Ludzie na chwilę zapominają o codziennym życiu i dają się porwać emocjonującej rywalizacji.  Informacja za www.10minutfestiwal.pl, czas trwania: 6’30”
 
„Polowanie” - reż. Agnieszka Konarska
Film animowany. Nagroda główna w konkursie etiud filmowych OKFA.
Krótka etiuda animowana poklatkowo, opowiadająca losy ptaka uwięzionego w szczurzej pułapce. Głównym bohaterem jest kruk, zagubiony, z nieznanej przyczyny uwięziony. Jego rozpaczliwe próby uwolnienia się obserwują czyjeś czerwone oczy... Jakie są jego dalsze losy?
Film w reżyserii 18-letniej Agnieszki Konarskiej z Warszawy ukazuje kontrastową sytuację, kiedy zwierzę "polujące" pada ofiarą zwierzęcia "uciekającego". Zdjęcia zostały zrobione w lutym 2012 roku w Dreźnie, podczas warsztatów filmu animowanego Anima'12. Muzyka i udźwiękowienie to efekt pracy Damiana Czajki, artysty z Wołowa. Informacja za: www.nina.gov.pl, czas trwania: 2 minuty
 
„Portret z pamięci” – reż. Marcin Bortkiewicz
Film fabularny. Grand Prix w konkursie etiud filmowych Opolskie Lamy.
Studium rodziny opiekującej się chorą na Alzheimera Babcią. Chora podporządkowuje sobie córkę i wnuka, którzy początkowo nie zdają sobie sprawy, że jej schorzenie ich przerośnie. Marek, jej wnuk, dokumentuje ich zmagania domową kamerą video. Informacja za www.studiomunka.pl  czas trwania: 25 minut
 
„Twist &blood” – reż. Kuba Czekaj
Film fabularny. I nagroda w konkursie filmów studenckich OKFA.
Jedenastoletni chłopiec o ksywie Brzucho jest pośmiewiskiem wśród swoich rówieśników. Rodzice też za wszelką cenę chcą go zmienić, odchudzić. Brzucho ma jednak swój sposób na rozładowanie negatywnych emocji, to tajemnica. Z czasem zdradzi ją przyjaciółce, w której się podkochuje… Informacja za www.twistandblood.com, czas trwania: 32 minuty
 
„Tajemnica góry Malakka” – reż. Jakub Wroński
Film animowany. Grand Prix Festiwalu Młodego Kina "Piękni Dwudziestoletni”
Film zaprasza nas do świata spowitego wielką tajemnicą, której nie sposób przeniknąć. Kilkuletni Junior wiedzie życie niezwykłego dziecka – pali papierosy i rozprawia na prawdziwie egzystencjalne tematy. Jego rodzina żyje w cieniu ojca – słynnego pilota, który pewnego dnia nie wraca z kolejnego, objętej ścisłą tajemnicą lotu. Gdy do domu trafia znalezione we wraku samolotu pudełko, Junior, pokrzepiony zachętą przemawiającego z obrazu ojca, postanawia wyruszyć w podróż i dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się u podnóża góry Malakka, gdzie po raz ostatni widziano ojca. Animacja Wrońskiego jest historią dorastania i chęci poznania. Informacja za www.polishshorts.pl, czas trwania: 21’
 
„Gwizdek” – reż. Grzegorz Zariczny
Dokument. Grand Prix Okiem Młodych.
Opowieść o młodym chłopaku, który postanawia zostać sędzią piłkarskim. Nie jest to jednak łatwe. Rzeczywistość rozgrywek piłkarskich na najniższym szczeblu od którego zaczyna się sędziowanie okazuje się bardzo brutalna. Bycie dobrym sędzią, kierującym się zasadami gry w piłkę, nie sprawdza się. Trzeba być równie bezwzględnym co piłkarze, kibice, działacze. Bohater w którymś momencie będzie musiał podjąć decyzję czy pozostać przy swoich ideałach czy zmienić swoją hierarchię wartości i dostosować się do panujących reguł gry w piłkę nożną. Zarówno tych boiskowych jak i poza.   Informacja za www.studiomunka.pl Grand Prix Okiem Młodych, czas trwania: 17’
 
„Ubierz mnie” reż. Małgorzata Goliszewska
III nagroda w Konkursie Filmów Amatorskich Złote Mrówkojady.
Eksperyment modowy. Reżyserka postanowiła ubrać się zgodnie z życzeniem i idealnymi wyobrażeniami o porządnym stroju przez swoją mamę, babcię i przyjaciółkę. Każdego dnia rejestrowała reakcję ludzi na swój strój oraz własne odczucia. Film ukazuje także specyficzne relacje rodzinne oraz skrawki codziennego życia reżyserki. 
Informacja za www.szczecinblog.pl
czas trwania: 17’
 
Muzyka obrazowa - Koncert ViNATi - Mariusza Żółkiewki
Gitarzysta z wieloletnim doświadczeniem studyjnym i koncertowym. W DK Zacisze wystąpi solo w repertuarze własnym ze spokojną muzyką relaksacyjną z elementami klasyki oraz repertuarem rockowym.
ViNATi - Mariusza Żółkiewki porusza się w obszarach Rocka, Heavy, Klasyki, Bluesa, Poezji Śpiewanej, Folku etc... W lutym 2013 roku osiągnął 1 miejsce wśród najpopularniejszych wykonawców portalu My Space! Wyprzedzając takie tuzy jak Metallica czy AC/DC!!!
 
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci