nocnik grający
fot. Adobe Stock

Nocnik grający – różne modele od 15 do 150 zł [Przegląd]

Myślisz o zakupie nocnika grającego? Znajdziesz tu nocniki całkiem zwykłe i wielofunkcyjne, niedrogie i kosztowne. Wybór należy do ciebie!
Ewa Janczak-Cwil
nocnik grający
fot. Adobe Stock
Nocniki grające to oddzielna kategoria tego typu produktów, która cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców i dzieci. Wszystko przez to, że ułatwiają trening czystości malucha, nagradzając go za sukces wygrywaniem melodyjek.

Jaki nocnik grający kupić?
 1. Tradycyjny Maltex, 15 zł
 2. Tega z pozytywką, 25 zł
 3. Polski Lulu, 25 zł
 4. Nocnik-krzesełko, 30 zł
 5. Nocnik w komplecie, 70 zł
 6. Nocnik interaktywny, 75 zł
 7. Baby Monsters Rhino, 130 zł
 8. Fisher Price, 150 zł

Jaki nocnik grający kupić?

Obecne na rynku modele grających nocników można podzielić na trzy grupy:

Po prostu nocnik

Nazwaliśmy tę kategorię w ten sposób, ponieważ kształtem przypominają zwykłe nocniki i różnią się od nich wyłącznie tym, że mają pozytywkę. Są lekkie i nie pełnią żadnych dodatkowych funkcji. No i są najtańsze.

Nocnik-krzesełko

Wyposażone w zamykaną klapkę skutecznie powstrzymują rozprzestrzenianie się zapachów. Gdy są puste i zamknięte mogą spełniać funkcję zwykłego krzesełka. Powstaje jedynie pytanie: czy chcemy, aby dziecko kojarzyło nocnik nie tylko z załatwianiem potrzeb fizjologicznych? Choć z drugiej strony niewątpliwie nocnik-krzesełko to w pewnych sytuacjach rozwiązanie praktyczne.

Nocnik wielofunkcyjny

Tu warto jeszcze rozróżnić dwie kategorie: nocnik sprzedawany w zestawie oraz autentycznie wielofunkcyjny. W zestawach najczęściej znajduje się sam nocnik – mniej lub bardziej tradycyjny, nakładka na sedes oraz podstawka. Całość utrzymana w tej samej kolorystyce. Urządzenie wielofunkcyjne "rośnie" z dzieckiem. To znaczy, że gdy malec opanuje korzystanie z nocnika, przyjdzie czas na oswojenie się z prawdziwym sedesem. Wtedy zadanie ułatwią mu nakładka na toaletę i podstawka – które powstają po zmodyfikowaniu nocnika.
Jeszcze jedna uwaga praktyczna: niewątpliwie wygodne jest, gdy nocnik ma wyjmowaną wkładkę na nieczystości, którą łatwiej jest umyć niż cały nocnik. Jednak nie jest to rozwiązanie niezbędne. Mniejszy nocnik co prawda trzeba myć cały, ale ma mniejsze wymiary i można go zabrać w podróż, jeśli nie ma się tak przydatnego gadżetu, jak nocnik turystyczny.

Zobacz także: Jaki nocnik wybrać, aby sprawnie odpieluchować dziecko [Poradnik]

Redakcja poleca: #MamaBezPorównania: z tatą na kajaki [WIDEO]
Uprawianie sportów z dzieckiem jest ważne dla rodziców - wynika z badań IQS i Mamo, To Ja. A jak to wygląda w praktyce? Ten zabawny filmik wyjaśnia wszystko.

1. Tradycyjny Maltex, 15 zł

Jeśli szukasz najzwyklejszego nocnika tyle, że z pozytywką, to propozycja dla ciebie. Niewielki, leciutki, więc z łatwością można go umyć. Zdobiony sympatycznymi obrazkami. Wykonany z polipropylenu wolnego od BPA. Pozytywka wygrywa sympatyczną melodyjkę. Produkt polski. Czy trzeba czegoś więcej?

Cechy charakterystyczne:
 • najprostsza konstrukcja
 • lekki, praktyczny
 • niska cena

2. Tega z pozytywką, 25 zł

Wykonany z dobrej jakości plastiku. Jego podstawę stanowią antypoślizgowe "nóżki". Ma szerokie siedzisko i oparcie, które zapewniają dziecku wygodę. W dnie czujnik, uruchamiający pozytywkę. Dostępny m.in. w kolorach: białym, niebieskim, czerwonym, różowym, słomkowym, beżowym, perłowym, miętowym, zielonym, żółtym, filetowym.

Cechy charakterystyczne:
 • bardzo wygodny i lekki
 • melodyjka wygrywana przez pozytywkę
 • dostępny w 14 kolorach

3. Polski Lulu, 25 zł

Nowoczesny design – miły nie tylko dla oka: obłe kształty gwarantują wygodę małej pupie. W podstawie znajdują się antypoślizgowe gumki. Nocnik wyposażony w pozytywkę, która wygrywa melodyjkę, gdy nocnik zarejestruje, że dziecko odniosło sukces. Produkt polski, nie zawiera szkodliwych dodatków do plastiku.

Cechy charakterystyczne:
 • nowoczesny design
 • melodyjka wygrywana przez pozytywkę
 • produkt polski

4. Nocnik-krzesełko, 30 zł

"Urządzenie" kształtem przypomina krzesełko – ma 4 nóżki, oparcie i podłokietniki. Wyjmowana wkładka wyposażona została w zamykaną klapkę. Na oparciu sympatyczny wzór z króliczkami. Nóżki mają antypoślizgowe, gumowe elementy. Sukces dziecka nagradza wygrywaniem delikatnej melodyjki.

Cechy charakterystyczne:
 • kształt krzesełka
 • wyjmowany wkład z klapą
 • antypoślizgowe nóżki

5. Nocnik w komplecie, 70 zł

Stabilny i bezpieczny. Na antypoślizgowej podstawie. Odpowiednio wyprofilowany, więc zapewnia wygodę dziecku. Ozdobiony obrazkami zwierząt o wysokiej trwałości. Oczywiście zawiera pozytywkę. W komplecie znajdują się jeszcze pasujące kolorystyką: nakładka na sedes oraz podstawka, ułatwiająca dziecku korzystanie z prawdziwej toalety lub umywalki.

Cechy charakterystyczne
 • nocnik, nakładka i podstawka w komplecie
 • wysoka trwałość
 • 10 lat gwarancji
 • udźwig do 15 kg

6. Nocnik interaktywny, 75 zł

Ma kształt zbliżony do krzesełka. Boczki stanowią niebieskie słonie, a siedzisko z oparciem żółty element. Pojemnik na nieczystości zamykany idealnie płaską klapą, dlatego nocnik może też pełnić funkcję (po opróżnieniu!) krzesełka lub podstawki ułatwiającej np. mycie rąk w umywalce. Wkład na nieczystości wyjmowany. Po naciśnięciu przycisku w kształcie serca Nocnik wygrywa różne melodyjki.

Cechy charakterystyczne:
 • może pełnić funkcję krzesełka lub podstawki
 • wygrywa różne melodyjki

7. Baby Monsters Rhino, 130 zł

Co prawda nie gra, gdy znajdzie się w nim to, co znaleźć się powinno, ale wydawane przez niego dźwięki mają służyć nauce korzystania z prawdziwej toalety. Po naciśnięciu "spłuczki" nocnik wydaje dźwięki przypominające spuszczanie wody. Komora "spłuczki" może być pojemnikiem na chusteczki. Kształtem odwzorowuje prawdziwą toaletę.

Cechy charakterystyczne:
 • dźwięk spuszczanej wody
 • kształt prawdziwej toalety
 • udźwig do 30 kg

 

8. Fisher Price, 150 zł

Przedstawiciel bogatej oferty nocników Fisher Price. Nocnik ma zamykaną klapę, wygodne siedzisko z rączkami i wysokie oparcie. Wyjmowana wkładka, która ułatwia utrzymanie czystości – nie trzeba za każdym razem myć całego nocnika. Jego górnej części można używać, gdy dziecko podrośnie, jak nakładki na sedes. Dolna część może wtedy pełnić funkcję podstawki. Pozytywka wygrywa skoczne melodyjki.

Cechy charakterystyczne:
 • "rośnie" razem z dzieckiem
 • zamykana klapa
 • wyjmowana wkładka

 
Doładuj
Przeładuj