niemowlę i mama
fot. Fotolia

Poznaj bezpieczny i naturalny sposób na katar

Kiedy dziecko ma katar od razu podajesz mu leki? Są lepsze, skuteczne i naturalne sposoby na katar. Sprawdź jakie.
niemowlę i mama
fot. Fotolia
Na dworze robi się coraz bardziej mroźnie i nietrudno o przeziębienie. Czy musisz zrezygnować z zimowych spacerów z dzieckiem? Zdecydowanie nie! Wystarczy ciepłe ubranie i wzmacnianie odporności malucha. A co jeśli mimo wszystko brzdąc nabawi się kataru? Czy niezbędne będą krople, by odetkać mały nosek? Niekoniecznie. Na szczęście są skuteczne i naturalne sposoby na katar.

Sposoby na katar

Maluchy do 3. roku życia nie potrafią same oczyścić noska z wydzieliny, która gromadzi się podczas kataru. Nagromadzona wydzielina utrudnia spanie, jedzenie, a przede wszystkim oddychanie. Przez to maluch może jeszcze trudniej przechodzić przeziębienie. Jak pomóc brzdącowi odetchnąć pełną piersią?
Popularnym sposobem jest wkraplanie dzieciom do nosa soli fizjologicznej lub kropli do nosa kupionych w aptece. Niestety obie metody przynoszą tylko chwilową ulgę, a farmaceutyki mogą dodatkowo wysuszać śluzówkę.  Na pewno wiele mam korzysta też z tzw. gruszki. Te jednak oczyszczają nos tylko powierzchownie, mogą podrażnić śluzówkę, a w dodatku są trudne do utrzymania w czystości. 
Jak zatem usunąć wydzielinę z nosa malucha skutecznie i bezpiecznie? Warto sięgnąć po wynalazek szwedzkich laryngologów - NoseFrida®. To nowoczesny aspirator do nosa, który pozwoli tobie i twojemu dziecku zapomnieć o katarze. Zobacz, jak działa NoseFrida®:

Dlaczego NoseFrida®?

Co wyróżnia - NoseFrida® spośród innych przyrządów do usuwania wydzieliny z nosa dziecka?
  • skuteczność - NoseFrida® oczyszcza dokładnie i głęboko przegrody nosowe znacznie lepiej niż tradycyjna "gruszka"
  • bezpieczeństwo - bez względu na siłę ssania opiekuna - usuwa wyłącznie wydzielinę z nosa i nie stwarza zagrożenia dla dziecka, a precyzyjna konstrukcja eliminuje całkowicie ryzyko przeniesienia infekcji z dziecka na opiekuna
  • ochrona błony śluzowej nosa - specjalnie wyprofilowana i łagodnie zakończona końcówka aspiratora nie jest umieszczana wewnątrz nosa dziecka, a jedynie przykładana do otworu nosowego. Dzięki temu nie ma mowy o podrażnieniu wnętrza małego noska
  • łatwa obsługa - dzięki swej nieskomplikowanej budowie jest łatwy w obsłudze dla każdego
  • higiena - zestaw zawiera wymienne filtry higieniczne, natomiast sam aspirator jest niezwykle prosty do utrzymania w czystości
  • uniwersalność i wszechstronność – aspiratora mogą używać zarówno rodzice w domu, jak i specjaliści w szpitalach. Ze względu na małe rozmiary, świetnie sprawdzi się także w podróży.  
  • dostępność – martwisz się, że aspirator jest trudno dostępny? Nic bardziej mylnego! Przyrząd oraz wymienne filtry higieniczne znajdziesz w aptekach i sklepach z artykułami dla dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy