Nowe lalki Barbie - zaskakująca kolekcja na 2019 rok
fot. AdobeStock

Lalki Barbie z kolekcji na 2019 rok zaskakują różnorodnością!

Firma Mattel już od kilku lat zmienia nieco wygląd popularnych lalek, by były one bardziej naturalne, niewyidealizowane w porównaniu z tymi klasycznymi. Tym razem stworzyła naprawdę nietypowe modele. Co o nich myślicie?
Milena Oszczepalińska
Nowe lalki Barbie - zaskakująca kolekcja na 2019 rok
fot. AdobeStock
Fani słynnych lalek mają powody do zadowolenia. Teraz Barbie wyglądają jeszcze bardziej naturalnie. Od 2016 roku modele lalek Barbie Fashionistas stają się coraz bardziej zróżnicowane. Posiadają już do wyboru 7 typów ciała, 11 odcieni skóry i 28 fryzur.

W 2019 czeka nas kolejna nowość. Firma Mattel z okazji 60. rocznicy urodzin Barbie ogłosiła, że pojawią się jeszcze inne modele. Nowa linia ma być jeszcze bardziej otwarta na odmienność. Zobaczcie, jakie lalki będzie można kupić:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Barbie (@barbie)

Lalki Barbie coraz bardziej „ludzkie”

Lalki Barbie z serii z 2019 roku pojawią się w sprzedaży jesienią. Będą miały mniejszy biust, szerszą talię i bardziej zarysowane ramiona. A co najważniejsze, wśród lalek znajdą się też dwa modele z trwałymi upośledzeniami ruchowymi – z protezą nogi oraz na wózku inwalidzkim.

Nowe Barbie będą po prostu bardziej "ludzkie". Te dostępne już na rynku z kolekcji Fashionistas zauroczyły cały świat. Nam podobają się szczególnie te modele:


Zobacz też: Pani Ania daje lalkom drugie życie i bardzo ważne zadanie

Zespół odpowiedzialny za tworzenie nowych Barbie współpracował ze szpitalem UCLA Mattel Children's Hospital, a także z ekspertami od wózków inwalidzkich, aby upewnić się, że lalki będą wyglądać tak realistycznie, jak to tylko możliwe. Nie obyło się też bez konsultacji społecznych. 12-letnia Jordan Reeves, która sama posiada protezę nogi, zwróciła uwagę na fakt, że protezy u lalek powinny być usuwalne.

Lalki dla rocznej dziewczynki - opinie
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.

Mattel podejmuje temat niepełnosprawności

Przez ostatnie 60 lat Barbie była dla wielu dziewcząt niedoścignionym wzorem kobiecości. Mattel chce w końcu to zmienić, stąd pomysł na nowe, nietypowe modele. W dodatku firma ma świadomość siły, z jaką może oddziaływać na otoczenie. Tworząc niedoskonałe lalki, uwypukla temat niepełnosprawności fizycznej. Chce przez to pokazać, jak wielowymiarowe może być piękno i że wcale nie jest ono tak nierealne, jak typowe, klasyczne kształty lalek Barbie.  

Zobacz też: Lalka idealna dla twojego dziecka

Co myślicie o nowym pomyśle Mattel? Takie „bardziej ludzkie” Barbie chętniej kupicie dzieciom, czy jesteście wiernymi fanami klasycznych modeli? Wasze kilkulatki bawią się tymi lalkami? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: instagram, todaysparent.com​

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy