GRY
 
 

Ken bez sześciopaku? Poznaj Lammily, pierwszą lalkę, która wygląda jak prawdziwy nastolatek

Ken i Action Man mają konkurencję! Twórcy lalki o wyglądzie przeciętnej nastolatki, Lammily, stworzyli pierwszą lalkę, który wygląda jak prawdziwy nastolatek. Świat zabawek zmienia się na lepsze?

Lammily pierwszy Ken o wyglądzie prawdziwego nastolatka
fot. Lammily
O Lammily już pisałyśmy. Nie ma talii osy, nieproporcjonalnie długich nóg, nieskazitelnej skóry i modnych ubrań. Jest niedoskonała, ale uśmiechnięta, a dżinsy i trampki dodają jej uroku. Tak wygląda lalka Lammily, która pokazuje, jak wygląda przeciętna nastolatka.

Lammily Boy

Dzięki internetowej zbiórce pieniędzy, pomysłodawcy Lammily udało się zebrać fundusze na wyprodukowanie lalek o wyglądzie normalnych nastolatek. Pieniądze na stworzenie lalki-chłopca postanowił zebrać w ten sam sposób. Ken w wersji Lammily nie wygląda jak model na wybiegu. Nosi szorty i koszulę w kratę, jest przeciętnego wzrostu i ma lekką nadwagę. Mimo to, ma „fantastyczne poczucie humoru” – przekonuje jego pomysłodawca. Lalki Lammily są odpowiedzią na nierealne wymagania, którym próbują sprostać nastolatkowie. Nie tylko dziewczynki mają kompleksy i próbują dążyć do nieistniejącego ideału. Chłopcy odczuwają dokładnie to samo!
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Nowe kanony piękna

Lalki Lammily pokazują, jak wygląda prawdziwe ciało nastolatków. Dzięki nim dziewczynki, a teraz także chłopcy, mogą utożsamić się z zabawką. Barbie i Ken to para, która od wielu lat wprowadzała dzieci i nastolatków w błąd, pokazując „doskonałe” ciało, które… nie istnieje. Lammily to rewolucja nie tylko w świecie zabawek, ale też w postrzeganiu ciała. Ciało powinno być przede wszystkim zdrowe! Nienaturalnie biały uśmiech i rozmiar zero nie są ideałem, do którego powinno się dążyć.
 

Co myślicie o chłopcu Lammily? Według nas to świetna inicjatywa! Dzięki Lammily nastoletni chłopcy zobaczą, że ich ciało jest zupełnie normalne i nie muszą go zmieniać, a dziewczynki uwierzą, że prawdziwy książę z bajki nie musi mieć drogiego samochodu, sześciopaku i idealnie zarysowanej szczęki…

Czytaj także: Zaburzenia odżywiania u dzieci
Doładuj
Przeładuj