Lammily pierwszy Ken o wyglądzie prawdziwego nastolatka
fot. Lammily

Ken bez sześciopaku? Poznaj Lammily, pierwszą lalkę, która wygląda jak prawdziwy nastolatek

Ken i Action Man mają konkurencję! Twórcy lalki o wyglądzie przeciętnej nastolatki, Lammily, stworzyli pierwszą lalkę, który wygląda jak prawdziwy nastolatek. Świat zabawek zmienia się na lepsze?
Hanna Szczesiak
Lammily pierwszy Ken o wyglądzie prawdziwego nastolatka
fot. Lammily
O Lammily już pisałyśmy. Nie ma talii osy, nieproporcjonalnie długich nóg, nieskazitelnej skóry i modnych ubrań. Jest niedoskonała, ale uśmiechnięta, a dżinsy i trampki dodają jej uroku. Tak wygląda lalka Lammily, która pokazuje, jak wygląda przeciętna nastolatka.

Lammily Boy

Dzięki internetowej zbiórce pieniędzy, pomysłodawcy Lammily udało się zebrać fundusze na wyprodukowanie lalek o wyglądzie normalnych nastolatek. Pieniądze na stworzenie lalki-chłopca postanowił zebrać w ten sam sposób. Ken w wersji Lammily nie wygląda jak model na wybiegu. Nosi szorty i koszulę w kratę, jest przeciętnego wzrostu i ma lekką nadwagę. Mimo to, ma „fantastyczne poczucie humoru” – przekonuje jego pomysłodawca. Lalki Lammily są odpowiedzią na nierealne wymagania, którym próbują sprostać nastolatkowie. Nie tylko dziewczynki mają kompleksy i próbują dążyć do nieistniejącego ideału. Chłopcy odczuwają dokładnie to samo!
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Nowe kanony piękna

Lalki Lammily pokazują, jak wygląda prawdziwe ciało nastolatków. Dzięki nim dziewczynki, a teraz także chłopcy, mogą utożsamić się z zabawką. Barbie i Ken to para, która od wielu lat wprowadzała dzieci i nastolatków w błąd, pokazując „doskonałe” ciało, które… nie istnieje. Lammily to rewolucja nie tylko w świecie zabawek, ale też w postrzeganiu ciała. Ciało powinno być przede wszystkim zdrowe! Nienaturalnie biały uśmiech i rozmiar zero nie są ideałem, do którego powinno się dążyć.
 

Co myślicie o chłopcu Lammily? Według nas to świetna inicjatywa! Dzięki Lammily nastoletni chłopcy zobaczą, że ich ciało jest zupełnie normalne i nie muszą go zmieniać, a dziewczynki uwierzą, że prawdziwy książę z bajki nie musi mieć drogiego samochodu, sześciopaku i idealnie zarysowanej szczęki…

Czytaj także: Zaburzenia odżywiania u dzieci
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy