GRY

Nowa moda wśród matek: jeżdżą do Egiptu, by urodzić w... morzu [FOTO]

Nie jest to odosobniony przypadek. Wśród młodych Rosjanek zapanowała moda na takie porody.
Poród w Morzu Czerwonym
fot. Facebook
Z pewnością słyszałaś o porodach w wodzie, może sama nawet tak urodziłaś swojego maluszka. Poród taki odbywa się w odpowiednio przygotowanej wannie, gdzie woda nie przekracza 37 stopni. Do takiego porodu wystarczy zwykła woda z kranu, jednak czasem dodaje się do niej sól, aby przypominała zasolenie płynu owodniowego. Są jednak kobiety, które są przekonane, że znacznie lepszym miejscem do porodu będzie morska toń.

Zobacz także: Masz pytania na temat szczepień? Wątpliwości? Zadaj pytanie ekspertom!

Poród w morskiej wodzie

Moda na takie porody zapanowała właśnie wśród młodych Rosjanek. Ciężarne wraz ze swoimi rodzinami tuż przed rozwiązaniem wybierają się do Egiptu, by urodzić dziecko w wodach Morza Czerwonego. Jak argumentują swój wybór? Twierdzą, że poród taki jest dużo łatwiejszy i zdrowszy dla organizmu, a ponadto daje możliwość pełnego kontaktu z naturą.

Trudno się wiec dziwić, że zdjęcia właśnie z takiego porodu wzbudziły duże zainteresowanie. Na fotografiach widać mężczyznę, który niesie noworodka. Pomaga także starszy mężczyzna, który przeciął pępowinę, a łożysko zostało umieszczone w misce.

Dokładnie okoliczności porodu nie są do końca znane oprócz tego, że poród odbył się na wybrzeżu Zatoki Akaba w Egipcie. Jak poinformował portal hurghada24.pl mężczyzna, który odebrał poród, jest lekarzem i specjalizuje się w porodach w wodzie.

Co sądzicie o takim porodzie? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: dailymail.co.uk


Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wiosna - ach to ty!

Ze świata nauki