GRY
 
 

Nowa seria „Szczeniak zwany Scooby – Doo”

Skąd pochodzi Scooby-Doo? Jakie były jego pierwsze przygody? W jaki sposób powstała „Tajemnicza Spółka”?

Na te i wiele innych pytań o dzieciństwo Scooby-Doo znajdziecie odpowiedzi w serii „Szczeniak zwany Scooby – Doo”.

Część trzecia i czwarta to jeszcze więcej zwariowanej zabawy a także nowe potwory i nowe przygody – poznaj tajemnicę przeklętej obroży, przygotuj się na powrót Komandora Kiksa, wybierz się do Ogromnej Fabryki Zabawek i wysłuchaj opowieści wyssanej z kija! A na koniec przygotuj się na rock and rollową zabawę z samym Buddy’m Chillnerem!

Te i dużo więcej atrakcji już od 11 maja!

O serii
„Szczeniak zwany Scooby-Doo” (Pup Named Scooby-Doo) to seria wyprodukowana specjalnie z myślą o najmłodszych, w której bohaterowie – we wcześniejszych wersjach nastolatkowie – występują jako kilkuletnie dzieci, a Scooby-Doo jako szczeniak. Formuła pozostała niezmienna wobec pierwotnego pomysłu – brygada również rozwiązuje niesamowite i przedziwne zagadki. Jednak „Szczeniak zwany Scooby-Doo” jest jeszcze bardziej komiczny i zwariowany, niż pozostałe wersje przygód brygady detektywów: i tak np. mały Fred obsesyjnie w każdym odcinku oskarża o wszelkie niewyjaśnione sprawy miejscowego łobuza zwanego „Czerwonym Śledziem” (Red Herring – w języku angielskim oznacza również „fałszywy trop”). W rzeczywistości Czerwony Śledź zawsze okazuje się niewinny, z wyjątkiem jednego odcinka, kiedy Fred o nic go nie podejrzewał. W serii również potwory są komiczne, jak kreatura powstała z topionego sera czy duch rakarza. Przygody rozgrywają się – w odróżnieniu od pierwotnych wersji – w ogródkach bądź w najbliższym otoczeniu dzieci, z racji tego, że nie mogą prowadzić samochodu. Dlatego w „Szczeniaku …” nie pojawia się tak dobrze znana z innych filmów Mystery Machine – kolorowa furgonetka, którą jeżdżą detektywi.

Postaci z gangu są sportretowane jako parodie swoich „dorosłych wersji”. Fred to podejrzliwy chłopiec, wszędzie widzący spisek; Daphne to rozpieszczona, próżna i bogata dziewczynka a Velma to małomówne, cudowne dziecko, które odzywa się, kiedy przychodzi czas rozwiązania zagadki. Jest ona również najbardziej rozpoznawalnym charakterem dzięki swojemu okrzykowi „Jinkies!”, kiedy wpada na kluczowy dla śledztwa trop. Szczególnym bohaterem jest muzyka stylizowana na rockową – w każdym epizodzie podczas sceny pościgu odgrywana jest rockowa piosenka.

„Szczeniak zwany Scooby-Doo” zadebiutował 10 września 1988 roku w telewizji ABC, jako 30-minutowa seria, finalny odcinek pojawił się na ekranie Cartoon Network 31 października 2006. Była to pierwsza seria Scooby-Doo, którą powtarzano na antenie Cartoon Network. „Szczeniaka…” wykreował Tom Ruegger, który pracował dla Hanna Barbera, a jego głównymi produkcjami są m.in. „Yogi”, „Animaniacy”, „Pinky and the Brain” i „Batman”.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj