nowe godziny otwarcia sklepów
fot. Adobe Stock

Nowe godziny otwarcia sklepów spożywczych po Wielkanocy

Przed Wielkanocą część sklepów znacznie wydłużyła godziny otwarcia. Teraz niektóre z nich skrócą je, a część pozostanie nadal dłużej otwarta. Gdzie zrobisz zakupy przez całą dobę, które sklepy będą otwarte krócej, a które także w niedzielę?
Ewa Janczak-Cwil
nowe godziny otwarcia sklepów
fot. Adobe Stock
We wszystkich sklepach nadal będą obowiązywać godziny dla seniorów – między 10:00 a 12:00 do sklepów wejdą tylko osoby po 65. roku życia. W dalszym ciągu na terenie sklepu może przebywać ograniczona liczba osób – po 3 na każdą istniejącą w sklepie kasę. Liczby tej pilnują pracownicy ochrony wielkopowierzchniowych marketów, wpuszczając na teren sklepu kolejnych klientów po wyjściu tych, którzy już zrobili zakupy.W małych sklepikach, których godziny otwarcia regulują ich właściciele, używania rękawiczek i liczby osób wewnątrz pilnują sprzedawcy i sami klienci. Wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko zakażania się na zakupach. Takie sklepy mogą też być otwarte w niedziele, jeśli sam właściciel stanie przy kasie.

Jeśli nie chcesz robić maski samodzielnie, tutaj sprawnie i niedrogo kupisz maseczkę, która sprawdzi się podczas każdego wyjścia z domu:

 

Godziny otwarcia sklepów Biedronka

Od 14 kwietnia Biedronki będą działały w godzinach od 6:00 do 24:00. te, które przed świętami pracowały całą dobę nadal będą pracować w systemie 24-godzinnym.
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.

Godziny otwarcia sklepów Lidl

Po świętach dłuższe godziny pracy utrzyma także sieć Lidl – od 6:00 do 24:00, a sklepy, które pracowały całodobowo, będą tak otwarte nadal. W nich w godzinach między 3:00 a 4:00 rano będą przerwy techniczne – w tym czasie nie da się zrobić zakupów.

Inne sklepy wielkopowierzchniowe: godziny otwarcia

Markety spożywcze innych marek będą czynne w następujących godzinach:
  • Auchan – 6:30-21:00,
  • Kaufland – 7:00-22:00,
  • Carrefour – 6:30-23:00,
  • Netto – 7:00-21:00,
  • Aldi – 6:00-22:00,
  • Dino – 6:30-22:00.

Są to informacje dotyczące większości placówek wymienionych marek. Jednak poszczególne placówki mogą być czynne w nieco innych godzinach, dlatego przed wyjściem na zakupy warto sprawdzić online, w jakich godzinach pracuje sklep, do którego się wybierasz.

Zasady robienia zakupów

Jeśli na wejście do sklepu trzeba zaczekać, należy zachowywać dystans minimum dwa metry do innych oczekujących.
Przed wejściem do sklepu trzeba założyć rękawiczki jednorazowe, a od czwartku 16 kwietnia trzeba mieć na twarzy maseczkę lub zasłonić nos i usta w inny sposób. Maseczka może być dowolna: jednorazowa, antysmogowa, samodzielnie uszyta bawełniana lub złożona z papierowego ręcznika jak origami.

Na zakupy z dzieckiem?

Lepiej nie! Jeśli to możliwe, nie zabieraj dziecka na zakupy. Jeśli nie masz innego wyjścia i musisz z nim wejść do sklepu, pamiętaj, że je też obowiązują wszystkie zalecenia. Dlatego od czwartku musisz mieć ze sobą dla pociechy maseczkę dziecięcą. Jednak nie każde dziecko jest bezpieczne w maseczce, dlatego zawczasu przygotuj się do zasłonięcia nosa i ust dziecka w inny sposób.

Więcej o walce z koronawirusem:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy