Philips Avent Ultra
fot. materiały prasowe

Nowe Smoczki Philips Avent Ultra Air i Ultra Soft - pokochało je 98 proc. maluszków! *

Uspokaja, wycisza w trakcie płaczu i ułatwia zasypianie. Smoczek, bo o nim właśnie mowa, to jeden z najistotniejszych elementów niemowlęcej wyprawki. Myślisz: „smoczek jak smoczek, każdy jest taki sam”? Grubo się mylisz! Znalazłyśmy dla was prawdziwe perełki.
Philips Avent Ultra
fot. materiały prasowe
Wydaje się, że wybór smoczka dla dziecka to nic trudnego. Jednak wstępne rozeznanie na rynku potrafi szybko sprowadzić na ziemię. Nie chodzi tylko o kolor, kształt czy cenę. Odpowiednio wyprofilowany smoczek nie będzie miał negatywnego wpływu na rozwój zgryzu malucha, a od zewnętrznej konstrukcji zależy, czy delikatna skóra wokół ust bobasa ulegnie podrażnieniom w trakcie ssania. Sama więc widzisz, że sprawa nie jest taka prosta, ale spokojnie – smoczek idealny naprawdę istnieje.

Dobry smoczek, czyli jaki?

Oczywiście, dobrze byłoby, gdyby smoczek podobał nam się wizualnie. W większości przypadków to właśnie kolory i wzory najpierw przykuwają naszą uwagę, dopiero potem zaczynamy czytać informacje na opakowaniu, a te są zdecydowanie ważniejsze. Przede wszystkim należy poszukać informacji o braku wpływu na naturalny rozwój jamy ustnej maluszka. W przypadku nowych smoczków Philips Avent Ultra Soft i Ultra Air właściwości te zostały przedstawione w sposób graficzny – świadczy o tym ikonka z ząbkiem. Dobry smoczek spełnia bowiem zalecenia ortodontów. Poszukajmy także na opakowaniu oznaczenia „0% BPA” – to gwarancja, że smoczek nie został wykonany ze szkodliwego plastiku, a jego użytkowanie jest bezpieczne.

Na szczególną uwagę zasługuje cała konstrukcja tarczy - czy jest zabudowana? A może zawiera duże otwory? Ten drugi model będzie zdecydowanie lepszy, ponieważ zapewnia cyrkulację powietrza, dzięki czemu skóra pozostaje sucha i nie ulega podrażnieniom. Gwarantuje to ikona ze smoczkiem i powietrzem, która znajduje się np. na opakowaniu smoczka Philips Avent Ultra Air. Smoczek powinien być lekki i zawierać duży uchwyt – dzięki temu maluszek może bez problemu sam chwytać go i wkładać do ust.
W teorii wszystko brzmi dobrze i nawet jeśli jesteś zadowolona ze swojego wyboru, musisz pamiętać, że ostateczna decyzja należy do… twojego maluszka! A bobasy potrafią być naprawdę wybrednymi konsumentami!

Smoczek Philips Avent Ultra Soft

Jedwabista i silikonowa faktura jest dużą zaletą tego modelu. Smoczek Ultra Soft wyróżnia się na tle konkurencji innowacyjną konstrukcją. Miękka, elastyczna osłonka FlexiFit pozostawia mniej śladów na skórze i zmniejsza ryzyko podrażnień. To ważne, jeśli twój maluszek często korzysta ze smoczka. Szczególnie wtedy, gdy zanosi się od płaczu i trudno mu się uspokoić – łzy, pot i ślina sprzyjają podrażnieniom wokół ust. Delikatna tekstura i zaokrąglone brzegi zapewniają dodatkową wygodę każdego dnia.

Duży uchwyt pozwala maluszkowi sięgnąć po smoczek, gdy tylko odczuwa taką potrzebę. Delikatne, stonowane wzory i kolory pasują do każdej stylizacji bobasa. Spodobają się także samym dzieciom.

Smoczek Philips Avent Ultra Air 

To niezwykle lekki, przepuszczający powietrze smoczek dla wrażliwej skóry twojego dziecka. Cztery wyjątkowo duże otwory i lekka osłonka zapewniają swobodny przepływ powietrza, a zaokrąglone brzegi zapewniają wygodę. Ortodontyczny, jedwabisty smoczek z silikonu akceptuje zdecydowana większość maluchów. Bajkowe, dziecięce grafiki pośrodku uchwytu zachęcają bobasa do zabawy smoczkiem. Dodatkowym atutem jest pojemniczek, który może służyć nie tylko do przechowywania smoczka np. w czasie spaceru, ale także do sterylizacji.

Smoczki Philips Avent Ultra Air można kupić także w wersji nocnej. Zachwycają nie tylko od strony wizualnej (uspakajające grafiki, które kojarzą się ze spokojnym snem), są też bardzo praktyczne. Smoczki bowiem świecą w ciemności! Specjalne, fluorescencyjne elementy pomagają odnaleźć smoczek w dziecięcym łóżeczku bez konieczności zapalenia światła. Kto choć raz w ten sposób wybudził swojego maluszka ze snu, ten z pewnością doceni to komfortowe rozwiązanie.

* Testy konsumenckie przeprowadzone przez MetrixLab Nederland w latach 2016–2017 w USA pokazują, że teksturowane smoczki Philips Avent Ultra Air i Ultra Soft dla dzieci w wieku 0–6 i 6–18 miesięcy są akceptowane średnio w 98% przypadków.

Artykuł powstał z udziałem marki Philips Avent

Zobacz także

Popularne tematy