wydarzenia
fot. Teatr Marionetkarium

Nowe Szaty Króla

7-05-2011 r., godz. 14.00 premiera w Teatrze Marionetkarium
wydarzenia
fot. Teatr Marionetkarium
Spektakl „Nowe szaty króla” powstał w oparciu o baśń H. Ch. Andersena. Jest to opowieść o odwiecznych ludzkich przywarach, jakimi są zakłamanie, lizusostwo, nieszczerość i snobizm.

Hans Christian Andersen jest pisarzem uniwersalnym. Jego baśnie skierowane są zarówno do dzieci, jak i czytelników dorosłych. Sam pisarz mówił, że jego baśnie są jak pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli mają zajrzeć do wnętrza. To teksty wielowarstwowe – sygnalizowane w nich problemy powinny być odbierane na wielu poziomach.

Małe dzieci zwrócą uwagę na zawartość fabularną baśni, barwność postaci i ich strojów, starsze próbować będą dostrzec przebieg zdarzeń, bohaterów i towarzyszące im przeżycia, z kolei dojrzały odbiorca zrozumie całe bogactwo wartości poznawczych i wychowawczych, uwarunkowania społeczne, psychologiczne, wymowę filozoficzną i moralną. Dlatego też nie mamy wątpliwości, że pomimo tego, iż przedstawienie powstało z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 12 lat, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim widzom – zarówno tym młodszym, jak i starszym.

W spektaklu na równych prawach z sześciorgiem aktorów występują lalki. Dynamiczną akcję wzbogacają efektowne choreografie i melodyjne piosenki, które zostaną na długo w uszach widzów. Oprawę plastyczną urozmaicają szczególnie bogate i atrakcyjne kostiumy, które wyróżniają się na tle stonowanej scenografii. Przez całą godzinę trwania spektaklu, olśniewa on swoją różnorodnością i urzeka paletą emocji, zarazem niosąc ze sobą ważny przekaz. Bawiąc – uczy. Rozśmieszając – kształci.

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Łazewski
Muzyka: Agnieszka Widlarz
Ruch sceniczny: Dariusz Lewandowski
Reżyseria animacji lalek: Katarzyna Podurgiel
Projekcje: Paweł Wilewski i Jerzy Łazewski
Charakteryzacja: Anna Idzikowska
Konsultacja muzyczna: Przemysław Zalewski
Reżyseria świateł i technika: Paweł Wilewski
Obsada:  Karolina Żychowska, Ewelina Gnysińska,Łukasz Kucharski, Mateusz Mikołajczyk, Sebastian Ryś i Tomasz Sztreker

Bilety: 25 zł/ dziecko; 35 zł/ rodzic z dzieckiem

marionetkarium - Scena Dziecka (SCEK)
ul. Jezuicka 4 - Stare Miasto (wejście od Brzozowej)
00-259 Warszawa
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy