dziecko, przedszkole, chłopiec
fot. Fotolia.pl

Nowe ulgi podatkowe dla rodziców – już od stycznia!

Przywileje finansowe obejmą rodziców, którzy poślą dzieci do przedszkola. Ale nie tylko. Na jakie ulgi można liczyć?
Magdalena Drab
dziecko, przedszkole, chłopiec
fot. Fotolia.pl
Prezydent podpisał ustawę - od stycznia 2016 roku świadczenia związane z pobytem dzieci pracowników w przedszkolach, jakie rodzice otrzymają z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, będą zwolnione z podatku dochodowego. Do tej pory zwolnienie z podatku dotyczyło tylko świadczeń związanych z pobytem dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych.

Sprawdź: 7 rzeczy, które twoje dziecko powinno wiedzieć o pieniądzach

Będą też trzy nowe udogodnienia:
  • zwolnienie z podatku dla świadczeń, które nie są finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Limit zwolnienia to 400 zł (gdy pracodawca zapewnia dzieciom pracownika opiekę sprawowaną przez opiekuna dziennego, żłobek lub klub dziecięcy) lub 200 zł (gdy dziecko zatrudnionego uczęszcza do przedszkola)
  • dla pracodawców, którzy utworzą przyzakładowe żłobki, kluby dziecięce lub przedszkola – koszty, jakie pracodawca w związku z tym poniesie, będą kosztami uzyskania przychodów
  • dla pracodawców, którzy będą dofinansowywać pracownikowi opiekę nad dzieckiem w żłobku, klubie dziecięcym lub przedszkolu – koszty te będą wliczane do kosztów uzyskania przychodów
To dobre zmiany. Wciąż jednak czekamy na projekt ustawy "500 zł na dziecko".

Polecamy: Zasiłek macierzyński dla bezrobotnych
Redakcja poleca: Będzie więcej żłobków na uczelniach
Macierzyństwo nie musi oznaczać końca nauki. W ramach programu „Maluch na uczelni” w 2015 r. prawie 11 mln zł zostanie przeznaczonych na stworzenie miejsc opieki dla dzieci tych rodziców, którzy studiują lub są pracownikami naukowymi.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy