Muzyka Łączy
fot. Krzysztof Turowski

Muzyka łaczy... rodziców i dzieci

Muzyka posiada wyjątkowa magiczną moc łączenia. Mówi się, że łączy pokolenia, kultury, ludzi z różnych zakątków świata. Rodzinne warsztaty muzyczne to świetna okazja do integracji rodziny oraz rozwoju talentów u dzieci.
Muzyka Łączy
fot. Krzysztof Turowski

Interaktywne Koncerty “Klasyka Dzieciom”

Klasyka Dzieciom to cykl koncertów skierowanych do rodzin z dziećmi w wieku 2-7lat. Koncerty w sposób łatwy i przystępny przybliżają muzykę klasyczną, filmową oraz ludową. Dzieci i rodzice biorą czynny udział w koncercie, śpiewają, grają na instrumentach, poruszają się. Między osobami prowadzącymi a publicznością jest stała interakcja. Każdy koncert opiera się na konkretnej historii, która przybliża postacie kompozytorów, epoki muzyczne, baśnie. Koncerty prowadzone są przez Muzyka Łączy, którą tworzą doświadczone istrumentalistki, pedagożki, muzykoterapeutki oraz prowadzące zajęcia umuzykalniające i naukę gry na instrumentach metodą E.E.Gordona, www.muzykal.pl/o-nas
Każdy koncert jest naszym autorskim projektem. Uczymy jak muzyka w różny sposób obrazuje wszystkie sfery życia. Na koncertach dzieci i rodzice nie tylko słuchają muzyki ale dzięki autorskiej animacji doświadczają ją poprzez ruch, śpiew, zabawy rytmiczne, wspólne granie.
Dzięki połączeniu interaktywnej zabawy i koncertu dzieci poznają fascynujący świat muzyki, rozwijają swoją wrażliwość i muzykalność, otwierają się na improwizację i zabawę przez sztukę. Muzyka, którą prezentujemy wykonywana jest w różnych aranżacjach. Koncerty są przepełnione dużą dozą humoru przy której bawią się zarówno mali jak i dorośli.
Koncerty odbywają się w Kinie Iluzjon, ul. Narbutta 50A w Warszawie o godzinie 11.00
Redakcja poleca: Dziecko słuchając muzyki szybciej zaczyna mówić
Muzyka rozwija wyobraźnię, kreatywność i umiejętność logicznego myślenia, a także przyspiesza naukę mowy. Sprawdź, jak wykorzystać muzykę w rozwoju niemowlaka.

Rodzinne Warsztaty Muzyczne Rodzinne Warsztaty Muzyczne to cykl muzycznych spotkań dla rodzin z dziećmi w wieku 0-6 lat.
Warsztaty Muzyczne składają się różnych części.
  • Wspólne granie na instrumentach rozwijające umiejętności grania w zespole
  • Słuchanie muzyki granej na żywo (klasyczna, rozrywkowa, ludowa)
  • Poznanie różnych instrumentów (perkusyjnych, klawiszowych, strunowych, ludowych)
  • Wspólne śpiewanie nastawione na rozwój słuchu melodycznego
  • Wspólne rytmizowanie rozwijające poczucie rytmu
  • Wspólna improwizacja wokalno-instrumentalna
  • Nauka podstawowych pojęć muzycznych
  • Opowieści i ciekawostki o kompozytorach i epokach muzycznych
Rodzice i Dzieci są jednakowo zaangażowani w zajęcia. Podczas Warsztatów wspólnie śpiewają, rytmizują, uczą jak wyrażać ciałem muzykę i emocje, które jej towarzyszą. Warsztatom towarzyszy muzyka z całego Świata, śpiew w różnych językach : angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, ukraińskim, afrykańskich oraz polskim.
Rodzice zdobywają konkretną, praktyczną wiedzę na temat muzyki : piosenki, skale, rytmiczanki, zabawy z ruchem, instrumenty etniczne, gra na instrumentach perkusyjnych.
Dzieci przede wszystkim dobrze się bawią, a przy tym edukują pod wpływem niepowtarzalnej atmosfery, jaka panuje na warsztatach. Maluszki obserwują i uczą się od starszych dzieci i od rodziców jak można cieszyć się muzyką.
Koncerty odbywają się w Teatrze Baza, ul. Pochorążych 39, Warszawa.

WRZESIEŃ:
16.09 - Rodzinne Warsztaty Muzyczno-Językowe
30.09 - Interaktywny Koncert Rodzinny pt. "Rytmy Iberoamerykańskie"
 
PAŹDZIERNIK:
14.10 - Rodzinne Warsztaty Muzyczno-Językowe
21.10 - Interaktywny Koncert Rodzinny pt. "Muzyka Gór"
 
LISTOPAD:
11.11 - Rodzinne Warsztaty Muzyczno-Językowe
25.11 - Interaktywny Koncert Rodzinny pt. "Muzyczna Japonia"
 
GRUDZIEŃ:
02.12 - Rodzinne Warsztaty Muzyczno-Językowe
16.12 -  Interaktywny Koncert Rodzinny pt. "Białe Muzyczne Opowieści"
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy