Nowe zasady dotyczące basenów
fot. Adobe Stock

Nowe zasady korzystania z basenów. Rodzice:„A gdzie dzieci, dla których to jest jedyna forma rehabilitacji?”

Od 17 października weszły w życie nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie, dotyczy to między innymi korzystania z basenów. Baseny pozostają otwarte, jednak nie wszyscy mogą z nich korzystać.
Joanna  Biegaj
Nowe zasady dotyczące basenów
fot. Adobe Stock
Z powodu gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem rząd wprowadził nowe, rygorystyczne obostrzenia. Dotyczą one między innymi korzystania z basenów. Pływalnie będą otwarte, jednak tylko dla niektórych. Decyzja spotkała się z dużym niezadowoleniem zarówno rodziców, jak i środowiska sportowego. 

Kto może korzystać z basenów?

Według nowych zasad, opublikowanych przez Ministerstwo Sportu z basenów będą mogli korzystać:
  • studenci i uczniowie – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole,
  • osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych.

Takie same zasady dotyczą siłowni i centrów fitness.
Redakcja poleca: Czy przejmujesz się smogiem? [SONDA ULICZNA]
Smog truje nas, ale musimy jakoś z nim żyć. Czy my się jeszcze nim przejmujemy? Zapytaliśmy o to przechodniów.

Stanowisko Otylii Jędrzejczak

Na temat nowych zasad w kwestii korzystania z basenów wypowiedziała się w mediach społecznościowych Otylia Jędrzejczak: „Przecież w wodzie jest chlor, dzięki czemu jest to miejsce bezpieczniejsze od innych”. Poinformowała również, że przedstawiła wicepremierowi, ministrowi sportu, a także wiceminister resortu stanowisko środowiska pływackiego: „Dziękuję za rozmowę i wysłuchanie. Myślę, że udało się nam znaleźć kompromis w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej”. 

Komentarze internautów

Decyzja w kwestii korzystania z basenów spotkała się z dużym niezadowoleniem, a także oburzeniem wielu rodziców:

„jestem mamą, która chodzi na godziny wolne z dziećmi niepełnosprawnymi. Do żadnej grupy trenującej nie należymy, tak więc jako Ci gorsi zostaniemy w domu”

„A gdzie dzieci dla których to jest jedyna forma rehabilitacji?😢dlaczego te dzieci są pokrzywdzone? Ta przerwa ma wpływ na to czy będą chodzić albo nie, bedą mieć operacje albo nie”

„Moje dzieci maja wlasciwie nakaz plywania od rehabilitanta i ortopedy 😕 nie wiem, jak ich kregoslupy wytrzymaja kolejna przerwe od basenu”

„W ramach wf dzieci mogą korzystać z basenu ale tego samego dnia po szkole już te same dzieci z niego skorzystać nie mogą? Bzdura”

”dokladnie,a co z dziecmi,ktore jezdza na basen w celach rehabiliacyjnych,ale prywatnie ?Przeciez na takich obiektach byly przestrzegane wszelkie zasady rezimu, nie bylo tloku,liczba dzieci na plywalni ograniczona .Czulismy sie bezpiecznie !!! Po cholere te zamkniecia ???!”

„Co ze szkołami pływania? Pozwólcie dzieciom uczyć się pływać na zajęciach z instruktorem”

[pisownia cytatów oryg. - przyp. red.]

Źródło: Facebook, wiadomosci.onet.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy