Nowe zasady żywienia niemowląt: wyjaśnia ekspert – film

Nowe zasady żywienia niemowląt to prawdziwa rewolucja. Rodzice nie muszą już trzymać się sztywnych schematów. Rodzice decydują, co dziecko je, a dziecko decyduje, ile zjada. Kiedy "po nowemu" wprowadzać nowe produkty do diety dziecka, rozszerzając mu dietę, tłumaczy prof. Piotr Socha z Centrum Zdrowia Dziecka.
To, co dziecko je w pierwszym roku życia, jest bardzo ważne nie tylko w okresie niemowlęcym, ale też w przyszłości. Pewnych zaniedbań z pierwszego roku życia nie jesteśmy w stanie już potem odrobić.
Nowe zasady żywienia niemowląt podkreślają, że ważne jest nie tylko to, jakie produkty wprowadzać po kolei do diety dziecka, ale też w jaki sposób to robić.
Jedną z głównych nowych zasad jest to, żeby nie opóźniać wprowadzania do diety dziecka produktów, które mogę potencjalnie spowodować alergię u dziecka, np. selera, truskawek, jogurtu, serka. Wprowadzenie ich odpowiednio wcześnie może nawet zapobiec rozwojowi alergii.
Czytaj też: Jak sprawdzić, czy niemowlę ma alergię pokarmową?
Od czego zacząć rozszerzanie diety? Od warzyw! Dlaczego jest to tak ważne i co robić, by dziecko wypluwa pierwszą zupkę  - tłumaczy prof. Piotr Socha, pediatra i gastroenterolog z Centrum Zdrowia Dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy