Noworodek śpi w łóżeczku
fot. Fotolia

Noworodek miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Matka usłyszała wyrok!

Sąd w Ostrowie Wielkopolskim wydał wyrok w sprawie matki, która w sierpniu 2016 roku urodziła pijane dziecko. Czy taka kara jest odpowiednia?
Hanna Szczesiak
Noworodek śpi w łóżeczku
fot. Fotolia
33-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp. urodziła pijane dziecko. Sąd wydał wyrok w zawieszeniu.

Urodziła pijane dziecko

O 33-latce z Ostrowa Wlkp. pisaliśmy w sierpniu 2016 roku. Kobieta, mając we krwi 3,5 promila alkoholu, urodziła we własnym mieszkaniu pijane dziecko. W organizmie maluszka lekarze wykryli aż 1,7 promila alkoholu!

Sąd Rodzinny w Ostrowie Wlkp. odebrał kobiecie władzę rodzicielską. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej. Matka została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, choć w przypadku narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

"Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o skazanie kobiety na 1 rok więzienia z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat, dozór kuratora i powstrzymanie się od spożywania alkoholu w okresie próby" – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.

Kiedy kara jest odpowiednia?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zaostrzającą kary za przestępstwa, w których ofiarami są dzieci. Czy według was kara w zawieszeniu i dozór kuratora to odpowiednia kara dla matki, która naraża dziecko na takie niebezpieczeństwo?

Czytaj także: Prezydent Duda podpisał ustawę zaostrzając kary za przestępstwa wobec dzieci!

Alkohol w ciąży szkodzi dziecku!

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o pijanej matce, która urodziła pijane dziecko. Spożywanie alkoholu w ciąży to ogromna nieodpowiedzialność. Nawet niewielka ilość alkoholu może zaszkodzić dziecku!

Przypominamy, że każdego roku w Polsce rodzi się około 1500 dzieci dotkniętych alkoholowym zespołem płodowym (FAS). FAS powoduje u dziecka zaburzenia koncentracji, nadwrażliwość na bodźce, problemy z pamięcią, brak apetytu. Nie narażajcie swoich dzieci!

Zobacz także: Urodziła pijane dziecko i jest bezkarna! Jak to zmienić?

Źródło: rmf24.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy