noworodek rekordzista
fot. Facebook

Noworodek – rekordzista: lekarze nie mogli uwierzyć, ile waży!

Wyjątkowo duży i ciężki noworodek przyszedł na świat w USA. Choć lekarze spodziewali się, że dziecko urodzi się spore, to jego waga i tak zaskoczyła wszystkich. Rodzice nie posiadają się ze szczęścia!
Magdalena Drab
noworodek rekordzista
fot. Facebook
Chłopiec urodził się zdrowy i... bardzo duży. Nawet lekarze przecierali oczy ze zdumienia, gdy go zobaczyli. Noworodek z taką wagą to rzadkość!

Noworodek z rekordową wagą: ważył tyle, co dwoje dzieci!

Cary Patonai z USA wiedziała, że urodzi duże dziecko, nikt jednak nie przewidział, ile chłopiec będzie ważyć. Finnley przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, bo jego wymiary uniemożliwiały poród naturalny: chłopiec po urodzeniu miał prawie 6,5 kg oraz ponad 60 cm. Rzadko widuje się tak ogromne noworodki!

„Gdy tylko go wyciągnęli, powiedzieli: 'O mój Boże, on jest ogromny!'. Wszyscy mówili: 'Nigdy nie widziałem tak dużego dziecka, nie mogę w to uwierzyć'” – relacjonowała w rozmowie z telewizją Fox News mama chłopca.

Kiedy tylko Cary urodziła, w szpitalu złożono specjalne zamówienie na pieluchy w odpowiednim rozmiarze – wszystkie inne były za małe na olbrzymiego noworodka. Teraz „maluch” nosi ubranka przeznaczone dla 9-miesięcznych niemowlaków.


Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy