GRY
 
 

Brawa dla tych policjantów! Uratowali 18-miesięczną dziewczynkę

Gdy jadący na interwencję policjanci zobaczyli na poboczu kobietę z nieprzytomnym dzieckiem, od razu się zatrzymali. Dzięki ich pomocy, 1,5-roczna dziewczynka przeżyła!

Radiowóz policyjny
fot. Fotolia
Jadąc na akcję, małopolscy policjanci zauważyli na poboczu kobietę z dzieckiem na rękach i kilka zebranych wokół niej osób. Zatrzymali samochód, a gdy podeszli bliżej, zobaczyli, że kobieta trzyma nieprzytomną 1,5-roczną dziewczynkę. Wzięli od matki dziecko i zaczęli je reanimować.

Funkcjonariusz ułożył dziewczynkę na przedramieniu, głową w dół i kilkakrotnie uderzył ją między łopatkami. Dzięki temu dziewczynka zaczęła oddychać. Nie odzyskała przytomności, jednak puls był już wyczuwalny.

Po przyjeździe karetki, dziewczynką zajęli się lekarze. Okazało się, że dziecko miało 40 stopni gorączki i w drodze do lekarza, podczas jazdy samochodem, straciło przytomność i przestało oddychać.

Takie sytuacje pokazują, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy – nie tylko dorosłemu, ale także dziecku. Dziewczynce nie była w stanie pomóc ani mama, ani znajdujący się obok ludzie. Gdyby funkcjonariusze się nie zatrzymali, dziewczynka mogłaby nie przeżyć. Jeśli jeszcze nie odrobiłaś lekcji z pierwszej pomocy, musisz to jak najszybciej nadrobić!

Zobacz:
Redakcja poleca: Pierwsza pomoc - resuscytacja dziecka - film
Sprawdź, jak krok po kroku przeprowadzić resuscytację u dziecka. Tę wiedzę powinien posiadać każdy rodzic!
Doładuj
Przeładuj