GRY
 
 

Nowy cennik w warszawskim ZOO. Ludzie są oburzeni!

Z roku na rok ceny w Ogrodzie Zoologicznym zmieniały się na niekorzyść odwiedzających. Można było zrozumieć, że podwyżki są konieczne, bo wszyscy chcemy, by zwierzęta miały zapewnioną jak najlepszą opiekę. Jednak czy to, co wymyślono obecnie, jest sprawiedliwe?

fot. Fotolia
Kto z nas nie był w Ogrodzie Zoologicznym? Wycieczki z całej Polski przyjeżdżają, by dzieci chociaż raz w życiu, mogły zobaczyć zwierzęta do tej pory widywane tylko w telewizji. Rodziny z dziećmi z okolicznych miast, starały się choć raz w roku zobaczyć, co dzieje się u ich ulubieńców. Nowe ceny mogą jednak stać się sporą przeszkodą dla rodzin spoza Warszawy. 

Masz Kartę Warszawiaka? Płacisz duuużo mniej!

W ubiegłym roku bilety rodzinne (2 dorosłych i 2 dzieci), kosztowały 60 zł. Rodzina 2+2  z Kartą Warszawiaka, płaciła mniej, czyli 54 zł. Dziś jednak różnica pomiędzy biletami rodzinnymi dla mieszkańców Warszawy i tych, spoza stolicy, będzie wynosić ... 30 zł!

Bilet 2+2 z Kartą Warszawiaka obecnie, to koszt 50 zł. Osoby spoza Warszawy za ten sam bilet zapłacą 80 zł (czyli 20 zł więcej, niż w roku ubiegłym).

Cennik biletów 2016 r.Dzielenie ludzi na tych z Warszawy i spoza, spotkało się z falą krytyki wśród ludzi. Dyrekcja Ogrodu Zoologicznego, postanowiła wytłumaczyć, dlaczego dokonano takiej selekcji wśród odwiedzających.  Postanowiono bowiem nagrodzić tych, którzy płacą podatki w Warszawie, z których z kolei finansowany jest po części Ogród Zoologiczny.
                                                                          
                                                                                
"Jestem spoza Warszawy. Ja i moje dzieci czujemy się ukarani taką polityką"

"Podwyżka przy rodzinie wielodzietnej to spora zmiana"

Nikt nie brał chyba jednak pod uwagę, że większość osób przyjeżdżająca do ZOO, to goście z różnych części Polski. Potrzebują pieniędzy na dojazd, tu na miejscu często wykupują noclegi, wyżywienie i robią pamiątkowe zakupy. Dla niektórych podwyżka 20 zł, może okazać się naprawdę duża.

Przeczytaj także: Zbiórka zabawek dla zwierząt w warszawskim ZOO.

 
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj