Przemysław Czarnek - plan dla szkół
fot. Adobe Stock / Instagram

Nowy plan oświatowy: Przemysław Czarnek chce ucnotliwiać dzieci, zwłaszcza dziewczynki

Przemysław Czarnek podpisał dokument, który wyznacza nowe kierunki w polityce oświatowej. Najbliższy rok szkolny ma upłynąć pod hasłami kształtowania wśród dzieci postaw prorodzinnych i „właściwego” wychowania dziewczynek.
Magdalena Drab
Przemysław Czarnek - plan dla szkół
fot. Adobe Stock / Instagram
Minister edukacji zamierza poprzez szkołę zaszczepiać w dzieciach cnoty społeczne i przygotowywać do życia w rodzinie. Szczególny nacisk kładzie przy tym na właściwe wychowanie dziewczynek, bo zdaniem jego doradców kobiety są dziś „duchowo zepsute”. By to zmienić, potrzebne jest „ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”.

Nowy plan oświatowy: koniec z „moralnym zepsuciem kobiet”!

Przemysław Czarnek podpisał dokument w zeszłym tygodniu, dotarła do niego „Gazeta Wyborcza”. W dokumencie opisano kierunki i cele polityki oświatowej w najbliższym roku szkolnym 2021/2022. Najważniejsze z nich to „wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny” oraz „kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie”. Szczególnie istotne ma być też organizowanie dla dzieci zajęć wychowania do życia w rodzinie. O tym, co konkretnie stoi za tymi hasłami, mówił gazecie „Nasz Dziennik” dr Paweł Skrzydlewski, doradca ministra edukacji.

„Musimy za wszelką cenę podporządkować wszystkie treści, które są w edukacji, dobru człowieka” – tłumaczył, podkreślając, że rozwijanie pożądanych cnót jest możliwe tylko w rodzinie opartej na monogamicznym związku kobiety i mężczyzny. A kluczową rolę w budowaniu polskiej rodziny odgrywa jego zdaniem wychowanie dziewczynek, które powinno oznaczać wtłaczanie ich w stereotypowe role matek i żon:

„Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie”.
 
Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy