GRY
 
 

Dwójka – znaczenie liczby

Numerolodzy uważają, że tak jak w gwiazdach, tak i w liczbach jest zapisany charakter człowieka. Chcesz wiedzieć, co cyfry mówią o Twoim dziecku? Sprawdź jakim jest numerkiem - tym razem piszemy o małych Dwójkach.

horoskop dla dzieci, numerologia, dwójka
fot. Fotolia

Dwójka – znaczenie liczby

Jeśli Twoja pociecha to Dwójka, to jest obdarzona wyjątkową wrażliwością i delikatnością. To prawdziwy aniołek. Jest grzecznym, cichutkim, trochę nieśmiałym dzieckiem, które bez szemrania wykonuje każde polecenie. Często robi coś, zanim jeszcze zostanie o to poproszone, bo lubi sprawiać rodzicom przyjemność. Z wypiekami na twarzy słuch bajek o krasnoludkach i dobrych wróżkach, długo wierzy w Świętego Mikołaja. Dwójka bezbłędnie rozszyfrowuje Twój nastrój i atmosferę panującą w domu. Możesz robić dobrą minę do złej gry i udawać, że nic się nie stało, ale ona od razu zorientuje się, gdy jesteś smutna czy zdenerwowana. Stara się pocieszyć Cię rożnymi metodami, a przede wszystkim upewnić, czy to nie ona zawiniła.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...


Dwójka w przedszkolu i szkole

Mimo nieśmiałości i lęku przed samodzielnością chętnie wędruje do przedszkola, a potem do szkoły. Lubi przebywać wśród innych dzieci i sama jest lubiana, choć nigdy nie stanie się klasowym idolem. Wcale się zresztą o to nie stara, bo jest dość nieśmiałym maluchem i woli być jednym  z wielu. Chętnie za to podpowiada na klasówkach i daje ściągać pracę domową. Często pozwala się wykorzystywać i wchodzić sobie na głowę.  Zwłaszcza tym bardziej przebojowym i agresywnym rówieśnikom. Twoje dziecko robi wrażenie spokojnego, ale to pozory, ono wszystko głęboko przeżywa, martwi się na zapas i źle znosi porażki.

Jak postępować z Dwójką

Dwójka to przylepka, chce być blisko mamy i taty, potrzebuje czułości i ciepła jak powietrza. Często okazuj jej uczucia, bo gdy wie, że jest kochana, czuje się bezpieczna. Nie próbuj jej oszukiwać, od razu zorientuje się, że "kręcisz" i poczuje się zraniona do żywego. To delikatne dziecko wszystko bierze do siebie. Nie krzycz na swoją pociechę, raczej zwróć jej uwagę albo poproś, by coś zrobiła. Zachęcaj ją też do wiekszej samodzielności. Powinnaś jednak bardzo delikatnie i powoli oswajać ją ze światem.

Co wyrośnie z dziecka-dwójki

Może zająć się handlem, otworzyć własną firmę, ma szansę na sukces w pracy związanej z medycyną, chemią, bankowością i farmacją. Sprawdzi się w roli konsultanta i negocjatora. Będzie mieć duże grono przyjaciół, bo jest bardzo uczynna i zawsze można na nią liczyć.

Co przynosi szczęście Dwójce

kolory: żółty, odcienie zieleni, jasnoszary
kamienie: kamień księżycowy, szmaragd, perła, chryzopraz, awenturyn, opal
zapach: lawenda
maskotka: jelonek
metal: srebro
dni tygodnia: poniedziałek, piątek, niedziela
dni miesiąca: 2, 11, 20, 29
liczby: 38, 47, 56, 74, 83, 92
znane Dwójki: Mahatma Gandhi, Graham Greene, Richard Strauss, Madonna, Pierce Brosnan, Krystyna Janda

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj