GRY
 
 

Piątka – znaczenia liczby

Numerolodzy uważają, że tak jak w gwiazdach, tak i w liczbach jest zapisany charakter człowieka. Chcesz wiedzieć, co cyfry mówią o Twoim dziecku? Sprawdź jakim jest numerkiem - tym razem piszemy o Piątkach.

horoskop dla dzieci, numerologia, piątka
fot. Fotolia

Piątka – znaczenie liczby

Planetą Piątki jest Merkury, który obdarza ją niespożytą energią i popycha w różnych kierunkach. Twoje dziecko jest jak iskierka: nie potrafi spokojnie usiedzieć w jednym miejscu. Wszędzie go pełno, zupełnie jakbyś miała przynajmniej trójkę maluchów. Małej Piątki nie można spuścić z oka nawet na moment, bo nigdy nie wiadomo, co zmaluje. Jest bardziej sprawna i pomysłowa niż dzieci w jej wieku. Ze swej lekkomyślności i ryzykanctwa właściwie nigdy nie wyrasta. Przestrogi dorosłych puszcza mimo uszu. Dopóki nie włoży palca między drzwi, nie uwierzy, że może go sobie przyciąć. Już kilkuletni berbeć chce spróbować jazdy na dużym rowerze czy wspinaczki po drzewach. Dziewczynka urodzona w tym znaku niewiele ustępuje chłopcom, rozrabia i szaleje, zamiast bawić się lalkami. Dlatego ma więcej kolegów niż koleżanek.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Piątka w przedszkolu i szkole

Piątka nie jest złym uczniem, ale często dostaje złe stopnie. Brakuje jej bowiem systematyczności. Szybko jednak nadrabia zaległości, gdyż jest inteligentna i ma dobrą pamięć. Wielu nauczycieli doprowadza do białej gorączki, bo buja w obłokach, zapomina odrobić lekcje, zostawia książki w domu i często się spóźnia. a na dodatek zajmuje się kilkoma sprawami naraz i brakuje jej cierpliwości, by doprowadzić je wszystkie do końca.

Jak postępować z Piątką

Wychowanie Twojej pociechy wymaga nie lada talentów i umiejętności. To prawdziwa szkoła cierpliwości. Potrzebna jest także żelazna konsekwencja, ponieważ dziecko wciąż próbuje swoich sił i chce za wszelką cenę zdominować rodziców. Gdy tylko wyczuje choćby odrobinę słabości czy wahanie, szybko nauczy się, że np. uparcie wiercąc dziurę w brzuchu mamy, może postawić na swoim. Małą Piątkę trzeba nauczyć, że słowo "nie" jest nieodwołalne. Nie krzycz jednak na swoją pociechę - awanturami nic nie wskórasz. Lepsze efekty osiągniesz spokojnym tłumaczeniem.

Co wyrośnie z dziecka-piątki

Wierzy, że zawsze spadnie na cztery łapy. Ma szansę odnieść sukces w bankowości, medycynie i handlu. Piątki bywają także filozofami, sędziami i naukowcami. W przedsięwzięciach pomaga im dobra znajomość ludzkich charakterów. Z tego powodu również szybko zdobywają przyjaciół. Nie narzekają też na brak powodzenia u płci przeciwnej.

Co przynosi szczęście Piątce

kolory: czerwień oraz jasne odcienie szarości, żółci i błękity
kamienie: rubin, topaz, szafir, chalcedon, agat, akwamaryn, jaspis
zapach: paczuli
metale: rtęć, brąz
maskotka: pantera
dni tygodnia: środa, piątek
dni miesiąca: 5, 14, 23
liczby: 32, 41, 50, 59, 68,77, 86, 95
znane Piątki: Nostradamus, Albert Einstein, Pablo Picasso, Karol Marks, Wojciech Pszoniak

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj