horoskop dla dzieci, znak zodiaku, szóstka
fot. Fotolia

Szóstka – znaczenie liczby

Numerolodzy uważają, że tak jak w gwiazdach, tak i w liczbach jest zapisany charakter człowieka. Chcesz wiedzieć, co cyfry mówią o Twoim dziecku? Sprawdź jakim jest numerkiem - tym razem piszemy o Szóstkach.
Martyna Pstrąg
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, szóstka
fot. Fotolia

Szóstka – znaczenie liczby

Twoją Szóstką opiekuje się planeta miłości: Wenus. Szóstka ma wielkie serce, jest wrażliwa, delikatna i bardzo uczuciowa. Od najmłodszych lat patrzy na świat przez różowe okulary. Kocha wszystkich ludzi, bez wyjątku. Ma rozbrajający uśmiech, który rzadko znika z jej buzi. Szóstka nie buntuje się, grzecznie i chętnie robi to, o co się ją poprosi. Wystarczy raz powiedzieć, że źle się zachowała, następnym razem już tak nie postąpi. Jako starsza siostra chętnie opiekuje się młodszym rodzeństwem. Lubi też zajmować się zwierzętami, jest gotowa przyprowadzić do domu każdego bezdomnego psiaka, kota lub ptaka ze złamanym skrzydełkiem.
Redakcja poleca: #MamaBezPorównania: z tatą na kajaki [WIDEO]
Uprawianie sportów z dzieckiem jest ważne dla rodziców - wynika z badań IQS i Mamo, To Ja. A jak to wygląda w praktyce? Ten zabawny filmik wyjaśnia wszystko.

Szóstka w przedszkolu i szkole

Nie potrafi patrzeć obojętnie na czyjeś cierpienie. Pragnie, by wszystkie istoty na świecie były zdrowe i szczęśliwe. Jest lubiana przez rówieśników. Najlepiej czuje się w towarzystwie dzieci podobnych do niej: spokojnych, wrażliwych, delikatnych. Małe rozrabiaki, dzieci złośliwe, hałaśliwe i agresywne nigdy nie zdobędą jej sympatii. Unika rywalizacji, bójek i kłótni, zawsze woli dogadać się z kimś, a nie walczyć. W szkole radzi sobie całkiem nieźle, pod warunkiem, że nauczyciele użyją metody marchweki, a nie kija. Bierze się do pracy, kiedy jest chwalona i dostaje dobre stopnie, a nie wtedy, gdy nauczyciel obniży jej ocenę.

Jak postępować z Szóstką

Nigdy nie wydawaj jej poleceń, tylko spokojnie proś o coś. Szóstka nie znosi krzyków i awantur, bardzo przeżywa surowe kary wymyślone przez rodziców. Denerwuje się nawet wówczas gdy zwracasz jej uwagę podniesionym głosem. Jednak naprawdę bardzo się stara, by zasłużyć na pochwały. Doceniaj jej wysiłki, chwal talent do rysowania albo recytowania wierszy, a osiągnie jeszcze więcej. Pamiętaj, że to mała przylepka, która chce być ciągle przytulana i całowana. Jeśli za rzadko okazujesz jej uczucia, jest głęboko nieszczęśliwa.

Co wyrośnie z dziecka-szóstki

Spełni ambicje w zawodzie lekarza, pielęgniarki, nauczyciela, opiekunki społecznej. Może również odnieść sukces w dziedzinach artystycznych. Będzie marzyć o uczuciu doskonałym, pragnie uwić szczęśliwe gniazdko na całe życie, nie wyobraża sobie samotności.

Co przynosi szczęście Szóstce

kolory: błękitny, zielony, różowy i pomarańczowy
kamienie: perła, szafir, szmaragd, karneol, akwamaryn
zapach: konwalii
metal: miedź
maskotka: pies
dni tygodnia: wtorek, czwartek, piątek
dni miesiąca: 6, 15, 24
liczby: 33, 42, 51, 60, 60, 69, 78, 87, 96
znane Szóstki: Joanna d'Arc, Leonardo da Vinci, Sigmund Freud, Rembrandt, Al Pacino, Goldie Hawn

Ocena (3 oceny)

3.7
Doładuj
Przeładuj