horoskop dla dzieci, numerologia, siódemka
fot. Fotolia

Siódemka – znaczenie liczby

Numerolodzy uważają, że tak jak w gwiazdach, tak i w liczbach jest zapisany charakter człowieka. Chcesz wiedzieć, co cyfry mówią o Twoim dziecku? Sprawdź jakim jest numerkiem - tym razem piszemy o Siódemkach.
Martyna Pstrąg
horoskop dla dzieci, numerologia, siódemka
fot. Fotolia

Siódemka – znaczenie liczby

Siódemce patronuje tajemniczy Uran, dlatego niełatwo ją rozgryźć. Jest zamknięta w sobie i małomówna, nie lubi zwłaszcza zwierzać się ze swoich lęków czy marzeń. Wśród Siódemek nie zdarzają się "przylepki", które kurczowo trzymają się matczynej spódnicy. Twoje dziecko ma swój mały prywatny świat, do którego nikogo nie wpuszcza. To jego magiczna planeta. Siódemka puszcza wodze fantazji i wymyśla bajkowe scenariusze, które mogłyby być doskonałą kanwą dla filmu. Potrafi godzinami siedzieć cichutko jak myszka, rysując czy oglądając książki. Zainteresowania ma nietypowe, wciąga ją świat fantazji, magii, wróżb i spraw niewyjaśnionych. Powinna mieć nad łóżkiem zawieszone hasło: "Są na tym świecie rzeczy, o których nie śniło się filozofom".
Redakcja poleca: Jak wybrać dobrą zabawkę? [LIVECZAT]
Jak wybrać dobrą zabawkę? Która będzie bezpieczna? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Na wszystkie pytania odpowiadają ekspertki Magda Kordaszewska (influencerka, youtuberka, terapeutka integracji sensorycznej i autorka serwisu zabawkowicz.pl) i Roksandra Kłobuch (opiekunka marek K’s Kids oraz Tiny Love).

Siódemka w przedszkolu i szkole

Rówieśnikom wydaje się zbyt poważna i uważają, że traktuje ich z góry. Siódemka rzeczywiście nie lubi przyłączać się do żadnych grupek klasowych, woli trzymać się na uboczu. Nie dlatego, że zadziera nosa, ale ją interesują inne sprawy niż kolegów. Nie zaciekawi jej, że Kaśka kocha się w Maćku, ani to, że ostatni mecz międzyklasowy został przegrany z kretesem. Zaprzyjaźni się tylko z podobnym do siebie fantastą i marzycielem. Nauczyciele denerwują się, że buja w obłokach i nie uważa na lekcjach. Siódemce istotnie trudno się skupić - zamiast zagłębiać się w tajniki budowy stułbi, zaczyna zastanawiać się, czy np. taki organizm dałby sobie radę na Marsie. Koledzy rozwiązują równania, a ona maluje w zeszycie portret fantastycznego stwora.

Jak postępować z Siódemką

Z maluchem łatwo nawiązujesz kontakt, opowiadając mu bajki, które uwielbia. Dzięki temu nie będzie uciekać w samotność. Siódemki miewają kłopoty ze zdobyciem przyjaciół, bo sprawiają wrażenie nieprzystępnych i boją się okazywać uczucia. Gdy więc dziecko trochę podrośnie, zwracaj uwagę, by nie zamykało się w świecie marzeń. Delikatnie namawiaj do zabaw z rówieśnikami, sama ciekawie spędzaj z nim czas, niech przekona się, że rzeczywistość też może być kolorowa.

Co wyrośnie z dziecka-siódemki

Może zostać nauczyciele, naukowcem, pisarzem czy sędzią. Będzie starać się sprostać najtrudniejszym wyzwaniom, dążąc do tego zgodnie z zasadami fair play. Najwięcej osiągnie, działając na własną rękę.

Co przynosi szczęście Siódemce

kolory: czerń, biel, fiolet, brąz
kamienie: kryształ górski, ametyst, koral, szafir, kamień księżycowy
zapach: drzewo sandałowe
metale: platyna, cyna
maskotka: orzeł
dni tygodnia: czwartek, poniedziałek
dni miesiąca: 7, 16, 25
liczby: 34, 43, 52, 61,70, 79, 88, 97
znane Siódemki: Ludwig van Beethoven, Paul Gaugin, Charles Dickens, Joanna Pacuła, Patrick Swayze

Ocena (3 oceny)

4.3
Doładuj
Przeładuj