horoskop dla dzieci, numerologia, ósemka
fot. Fotolia

Ósemka – znaczenie liczby

Numerolodzy uważają, że tak jak w gwiazdach, tak i w liczbach jest zapisany charakter człowieka. Chcesz wiedzieć, co cyfry mówią o Twoim dziecku? Sprawdź jakim jest numerkiem - tym razem piszemy o Ósemkach.
Martyna Pstrąg
horoskop dla dzieci, numerologia, ósemka
fot. Fotolia

Ósemka – znaczenie liczby

Ósemka jest podopieczną Saturna, dlatego wie, czego chce. Jeśli nie ma apetytu, nie zmusisz jej do jedzenia. Możesz opowiadać bajki, obiecywać wyprawę do wesołego miasteczka - to na nic. Gdy natomiast poczuje głód, będzie dopominać się o kaszkę, choćby w środku nocy. To uparciuszek, z którym trzeba postępować mądrze. Ósemka nieustannie walczy, by postawić na swoim. A ma swoje metody - jest przymilna jak kociak albo kładzie się na podłodze, krzycząc wniebogłosy. Gdy te sposoby zawiodą, wierci rodzicom dziurę w brzuchu, aż zgodzą się na odczepnego.
Redakcja poleca: Wartościowe bajki – jak je rozpoznać? [LIVECZAT Z EKSPERTKAMI]
Co to znaczy „dobra bajka dla dziecka”? Co puszczać rocznemu maluchowi, a co przedszkolakowi? I jak długo brzdąc może siedzieć przed ekranem? Zobacz, co na te i podobne pytania odpowiadały ekspertki MiniMini+, dr Aleksandra Piotrowska i Katarzyna Dołhun.

Ósemka w przedszkolu i szkole

Twoje dziecko doskonale radzi sobie w życiu, nigdy nie bywa klasową ofiarą. Ósemka uwielbia rządzić - choćby trzyosobową grupką sześciolatków. Jeśli nie siłą, to innymi sposobami zdobywa autorytet. Zostaje szefem w klasie i na podwórku, jako dorosły będzie dążyć do wysokich stanowisk, uważa bowiem, że to jej przeznaczenie. Gdy coś postanowi, jest uparta. Jeśli zdecyduje, że dostanie najlepszą cenzurkę z całej klasy, rzeczywiście ją otrzyma. Nie uczy się jednak tylko dla siebie - potrzebuje pochwał, a najlepszy doping to pokaźne kieszonkowe. Ważne miejsce w jej pokoju zajmuje wielka, brzęcząca skarbonka. W przyszłości też nie będzie pracować tylko dla satysfakcji - duże konto w banku da jej większą frajdę.

Jak postępować z Ósemką

Jej wychowanie to twardy orzech do zgryzienia. Nie licz, że złamiesz jej upór, ale nie ulegaj za łatwo. Nie zmuszaj jej do czegoś, czego nie znosi, tylko dlatego, że Ty tego chcesz. Tłumacz, dlaczego musi zmienić postępowanie. Bądź konsekwentna - jeśli czegoś zakażesz, nie wycofuj się, bo Ósemka wejdzie Ci na głowę.

Co wyrośnie z dziecka-ósemki

Odnosi sukcesy w polityce, dyplomacji i innych zawodach publicznych. Ósemki prowadzą własne przedsiębiorstwa, pasjonują się różnymi gałęziami nauki, architekturą, matematyką lub filozofią. Sukcesy Ósemki mogą przeplatać się z niepowodzeniami, ale ona łatwo się nie poddaje. Jest pracowita, wytrwała i nie porywa się z motyką na słońce. Da sobie radę, o ile pokona wrodzony pesymizm. Rozpiera ją energia, z zapałem wspina się po szczeblach kariery. W miłości to niełatwy partner - jest wybredna, nawet małostkowa. Pragnie związać się z kimś niezwykłym, tak ambitnym i odważnym jak ona. Bywa zaborcza i pragnie dominować, ale docenia odmienne zdanie u partnera.

Co przynosi szczęście Ósemce

kolory: biały, purpura, czerń, brąz, zieleń
kamienie: ametyst, onyks, rubin, kocie oko, malachit
zapach: róża
metal: ołów
maskotka: kozica
dni tygodnia: sobota, niedziela, poniedziałek
dni miesiąca: 8, 17, 26
liczby: 35, 44, 53, 62, 71, 80, 89, 98
znane Ósemki: Marek Aureliusz, Benjamin Franklin, Nikita Chruszczow, Mao Tse-tung, Jean C. van Damme

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj