horoskop dla dzieci, numerologia, dziewiątka
fot. Fotolia

Dziewiątka – znaczenie liczby

Numerolodzy uważają, że tak jak w gwiazdach, tak i w liczbach jest zapisany charakter człowieka. Chcesz wiedzieć, co cyfry mówią o Twoim dziecku? Sprawdź jakim jest numerkiem - tym razem piszemy o Dziewiątkach.
Martyna Pstrąg
horoskop dla dzieci, numerologia, dziewiątka
fot. Fotolia

Dziewiątka – znaczenie liczby

Jest niezwykła. Dziewiątką opiekuje się nią Neptun, dlatego uwielbia zagadki i tajemnice. Z wypiekami na twarzy słucha bajek, ale tylko tych, których bohaterami są wróżki, czarodzieje, elfy i smoki. Opowieści o małym Jasiu, który wędruje po świecie i spotyka różnych ludzi, nudzą go. Jako nastolatek z pewnością sięgnie po książki z gatunku fantasy. Mała Dziewiątka ma bogatą osobowość, jest wrażliwa i delikatna. Łatwo ją zranić nieopatrznie rzuconym słowem. Boi się krzyków, a nawet podniesionego tonu. Jest nieśmiałym, nieco strachliwym dzieckiem, długo będzie się trzymać Twojej spódnicy. Bez mamy i taty czuje się jak rozbitek na bezludnej wyspie. Często ucieka w świat fantazji. W tej tajemniczej krainie ludzie są dobrzy, nigdy się nie kłócą i nikomu nie dzieje się krzywda.
Redakcja poleca: Jak wybrać dobrą zabawkę? [LIVECZAT]
Jak wybrać dobrą zabawkę? Która będzie bezpieczna? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Na wszystkie pytania odpowiadają ekspertki Magda Kordaszewska (influencerka, youtuberka, terapeutka integracji sensorycznej i autorka serwisu zabawkowicz.pl) i Roksandra Kłobuch (opiekunka marek K’s Kids oraz Tiny Love).

Dziewiątka w przedszkolu i szkole

Twoja pociecha z trudem nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Woli siedzieć w kuchni i patrzeć, jak kroisz marchewkę na obiad, niż szaleć na podwórku z dziećmi. Mała Dziewiątka ma bardzo dobre serce, gdy ktoś ją prosi o przysługę, nie potrafi i nie chce odmawiać. Wiele osób bez skrupułów jej dobroć wykorzystuje. W głębi duszy Twoje dziecko bardzo to wtedy przeżywa i buntuje się, ale nie umie ostro zaprotestować. Z nauką Dziewiątka radzi sobie nieźle, zwłaszcza z przedmiotami humanistycznymi i artystycznymi. Ścisłe to dla niej czarna magia, gubi się w chemicznych równaniach, pierwiastkach i trójkątach opisywanych na walcu.

Jak postępować z Dziewiątką

Czytaj jej dużo bajek, bo filmowe opowieści albo nagrane książki nie zrobią na niej takiego wrażenia. Ona lubi zagłębić się w fantastycznym świecie, ale chce spędzać czas z Tobą.
Łagodnie i dyplomatycznie zachęcaj ją do samodzielności, namawiaj, by spotkała się z innymi dziećmi i sama wychodziła na podwórko. Do niczego jej jednak nie zmuszaj. Gdy spróbujesz "rzucić ją na głęboką wodę", odniesiesz odwrotny skutek. Twoja pociecha schowa się gdzieś w kącie podwórka i nie odezwie do żadnego dziecka.


Co wyrośnie z dziecka-dziewiątki

Ma szansę na sukces w zawodach artystycznych, np. aktorstwie, malarstwie. Może być dobrym pisarzem, naukowcem czy psychologiem. Dziewiątka cieszy się dużym powodzeniem u płci przeciwnej, a gdy spotka bratnią duszę, staje się wzorem wierności i oddania.

Co przynosi szczęście Dziewiątce

kolory: szary, czerwony, różowy, pomarańczowy, fioletowy, brązowy
kamienie: granat, krwawnik, diament, ametyst, turmalin
zapach: lilia
maskotka: łabędź
dni tygodnia: wtorek, środa, piątek
dni miesiąca: 9, 18, 27
liczby: 36, 45, 54, 63, 72, 81, 90
metale: żelazo, nikiel, kobalt
znane Dziewiątki: car Piotr I, cesarz Wilhelm II, Wolfrang Amadeus Mozart, Greta Garbo, Lew Tołstoj

Ocena (3 oceny)

4.0
Doładuj
Przeładuj