GRY
 
 

Dziewiątka – znaczenie liczby

Numerolodzy uważają, że tak jak w gwiazdach, tak i w liczbach jest zapisany charakter człowieka. Chcesz wiedzieć, co cyfry mówią o Twoim dziecku? Sprawdź jakim jest numerkiem - tym razem piszemy o Dziewiątkach.

horoskop dla dzieci, numerologia, dziewiątka
fot. Fotolia

Dziewiątka – znaczenie liczby

Jest niezwykła. Dziewiątką opiekuje się nią Neptun, dlatego uwielbia zagadki i tajemnice. Z wypiekami na twarzy słucha bajek, ale tylko tych, których bohaterami są wróżki, czarodzieje, elfy i smoki. Opowieści o małym Jasiu, który wędruje po świecie i spotyka różnych ludzi, nudzą go. Jako nastolatek z pewnością sięgnie po książki z gatunku fantasy. Mała Dziewiątka ma bogatą osobowość, jest wrażliwa i delikatna. Łatwo ją zranić nieopatrznie rzuconym słowem. Boi się krzyków, a nawet podniesionego tonu. Jest nieśmiałym, nieco strachliwym dzieckiem, długo będzie się trzymać Twojej spódnicy. Bez mamy i taty czuje się jak rozbitek na bezludnej wyspie. Często ucieka w świat fantazji. W tej tajemniczej krainie ludzie są dobrzy, nigdy się nie kłócą i nikomu nie dzieje się krzywda.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Dziewiątka w przedszkolu i szkole

Twoja pociecha z trudem nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Woli siedzieć w kuchni i patrzeć, jak kroisz marchewkę na obiad, niż szaleć na podwórku z dziećmi. Mała Dziewiątka ma bardzo dobre serce, gdy ktoś ją prosi o przysługę, nie potrafi i nie chce odmawiać. Wiele osób bez skrupułów jej dobroć wykorzystuje. W głębi duszy Twoje dziecko bardzo to wtedy przeżywa i buntuje się, ale nie umie ostro zaprotestować. Z nauką Dziewiątka radzi sobie nieźle, zwłaszcza z przedmiotami humanistycznymi i artystycznymi. Ścisłe to dla niej czarna magia, gubi się w chemicznych równaniach, pierwiastkach i trójkątach opisywanych na walcu.

Jak postępować z Dziewiątką

Czytaj jej dużo bajek, bo filmowe opowieści albo nagrane książki nie zrobią na niej takiego wrażenia. Ona lubi zagłębić się w fantastycznym świecie, ale chce spędzać czas z Tobą.
Łagodnie i dyplomatycznie zachęcaj ją do samodzielności, namawiaj, by spotkała się z innymi dziećmi i sama wychodziła na podwórko. Do niczego jej jednak nie zmuszaj. Gdy spróbujesz "rzucić ją na głęboką wodę", odniesiesz odwrotny skutek. Twoja pociecha schowa się gdzieś w kącie podwórka i nie odezwie do żadnego dziecka.


Co wyrośnie z dziecka-dziewiątki

Ma szansę na sukces w zawodach artystycznych, np. aktorstwie, malarstwie. Może być dobrym pisarzem, naukowcem czy psychologiem. Dziewiątka cieszy się dużym powodzeniem u płci przeciwnej, a gdy spotka bratnią duszę, staje się wzorem wierności i oddania.

Co przynosi szczęście Dziewiątce

kolory: szary, czerwony, różowy, pomarańczowy, fioletowy, brązowy
kamienie: granat, krwawnik, diament, ametyst, turmalin
zapach: lilia
maskotka: łabędź
dni tygodnia: wtorek, środa, piątek
dni miesiąca: 9, 18, 27
liczby: 36, 45, 54, 63, 72, 81, 90
metale: żelazo, nikiel, kobalt
znane Dziewiątki: car Piotr I, cesarz Wilhelm II, Wolfrang Amadeus Mozart, Greta Garbo, Lew Tołstoj

Ocena (3 oceny)

4.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami