dziecko pije mleko z butelki
fot. Fotolia

Uwaga rodzice alergików: biały Nutramigen od 1 marca bez refundacji

Od 1 marca rodzice dzieci ze stwierdzoną alergią na białka mleka krowiego nie będą mogli kupić Nutramigenu 1 i 2 w refundacji. Co zamiast tego?
Karolina Stępniewska
dziecko pije mleko z butelki
fot. Fotolia
Nutramigen znany jest chyba każdemu rodzicowi niemowlęcia ze stwierdzoną alergią na białka mleka krowiego. Od 1 marca polscy rodzice nie będą jednak mogli kupić z refundacją Nutramigenu w białym opakowaniu z pomarańczową etykietą. Hydrolizat ten – w ostatnich latach produkowany i dostępny tylko w naszym kraju – będzie do końca 2016 roku nadal dostępny w aptekach, ale w pełnej cenie. 

Zamiast białego Nutramigenu 1 i 2 bez LGG rodzice alergików od dziś będą mogli kupić z dopłatą refundowany Nutramigen LGG 1 i 2. Koszt dopłaty to 29,94 zł za Nutramigen LGG 1 i 17,13 zł za Nutramigen LGG 2. Według producenta, Mead Johnson Nutrition, podawanie dziecku Nutramigenu LGG daje więcej korzyści, m.in. pozwala nabyć tolerancję na białko mleka krowiego szybciej niż inne produkty stosowane w alergii na mleko. Badania wykazały, że większość dzieci pijących Nutramigen LGG nabyła  tolerancję na mleko krowie po 12 miesiącach stosowania hydrolizatu.Zobacz animację o tym, jak działa Nutramigen LGG:

Zobacz też:
Redakcja poleca: Co to jest AZS i jakie są objawy tej choroby? – Film
Atopowe zapalenie skóry, czyli AZS, to najczęstsza choroba skóry, jaka przytrafia się dzieciom. Jak można ją rozpoznać? Objawy AZS wylicza dermatolog – obejrzyj nasz film!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy