GRY
 
 

Uwaga rodzice alergików: biały Nutramigen od 1 marca bez refundacji

Od 1 marca rodzice dzieci ze stwierdzoną alergią na białka mleka krowiego nie będą mogli kupić Nutramigenu 1 i 2 w refundacji. Co zamiast tego?

dziecko pije mleko z butelki
fot. Fotolia
Nutramigen znany jest chyba każdemu rodzicowi niemowlęcia ze stwierdzoną alergią na białka mleka krowiego. Od 1 marca polscy rodzice nie będą jednak mogli kupić z refundacją Nutramigenu w białym opakowaniu z pomarańczową etykietą. Hydrolizat ten – w ostatnich latach produkowany i dostępny tylko w naszym kraju – będzie do końca 2016 roku nadal dostępny w aptekach, ale w pełnej cenie. 

Zamiast białego Nutramigenu 1 i 2 bez LGG rodzice alergików od dziś będą mogli kupić z dopłatą refundowany Nutramigen LGG 1 i 2. Koszt dopłaty to 29,94 zł za Nutramigen LGG 1 i 17,13 zł za Nutramigen LGG 2. Według producenta, Mead Johnson Nutrition, podawanie dziecku Nutramigenu LGG daje więcej korzyści, m.in. pozwala nabyć tolerancję na białko mleka krowiego szybciej niż inne produkty stosowane w alergii na mleko. Badania wykazały, że większość dzieci pijących Nutramigen LGG nabyła  tolerancję na mleko krowie po 12 miesiącach stosowania hydrolizatu.Zobacz animację o tym, jak działa Nutramigen LGG:

Zobacz też:
Redakcja poleca: Alergik w domu? Sprawdź, co pyli w marcu [WIDEO]
Alergia wziewna utrudnia cieszenie się z wiosny. Sprawdź, co pyli w marcu i nie daj się zaskoczyć.
Doładuj
Przeładuj