GRY
 
 

O co tyle hałasu?

23.09.2011r., godz.18:30 rozpoczyna się Cykl „ Filharmonia - o co tyle hałasu?”

wydarzenia
fot. Filharmonia Łódzka
Po wieloletniej przerwie podejmujemy w Filharmonii temat koncertów familijnych. W cyklu „Filharmonia: o co tyle hałasu?” pragniemy wyjść jednak poza formułę tradycyjnych „koncertów z omówieniem”, tak aby nasze spotkania przyjęły formę interaktywnych spotkań w luźnej atmosferze, w trakcie których będziemy wykonywać utwory szczególnie znane i lubiane, zachęcając Słuchaczy do uwolnienia spontanicznej, naturalnej ekspresji, a czasem nawet do... przejęcia roli wykonawcy.

Program cyklu
23 września/piątek/18:30
POZNAJMY SIĘ! PRZEDSTAWIAMY ORKIESTRĘ
Czy orkiestra to bezosobowy oddział muzyków, czy raczej zespół indywidualności? Jedno jest pewne: to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie kiedykolwiek stworzył człowiek.
Wykonawcy: Grzegorz Wierus- dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
Program: M. Ravel, M. Rimski- Korsakow, J. Haydn

7 października/piątek/18:30
O ŚPIEWIE W FILHARMONII

Wokaliści twierdzą. że dysponują najszlachetniejszym instrumentem muzycznym. Instrumentaliści mawiają: ”graj, jakbyś śpiewał”. Coś w tym musi być… Przekona nas o tym urocza sopranistka i Chór Filharmonii Łódzkiej
Wykonawcy: Olga Rusin-sopran, Grzegorz Wierus- dyrygent, Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Łódzkiej
Program: G. Puccini, J. Brahms, W.A. Mozart, K. Szymanowski, G. Verdi

21 października/piątek/18:30
DYRYGENT MA GŁOS

Po co orkiestrze dyrygent? Sto pytań do przedstawiciela prawdopodobnie najciekawszego zawodu świata. Na pozostałe odpowie sama muzyka. Wykonamy jedno z najpopularniejszych arcydzieł literatury symfonicznej.
Wykonawcy: Grzegorz Wierus- dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
Program: L van Beethoven

4 listopada/piątek/18:30
PRZEDSTAWIAMY SOLISTĘ. RZECZ O WIRTUOZERII

Solista wirtuoz to nie byle kto! Wychodzi na estradę po tyo, by zadziwiać, porywać, inspirować i zachwycać muzyczną mądrością.
Wykonawcy: Przemysław Winnicki-fortepian, Aleksandra Szurgot-skrzypce, Ewelina Zawiślak-flet, Grzegorz Wierus- dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
Program: S. Rachmaninow, J. Brahms, F. Poulenc

więcej »
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj