O której godzinie twoje dziecko powinno iść spać? Zobacz tabelkę, która rozbawiła rodziców!

Czy wiesz, o której godzinie twoje dziecko powinno spać? Tabelka, która krąży po sieci, rozbawiła niejednego rodzica. Sprawdź, o której godzinie powinno spać twoje dziecko!
Hanna Szczesiak
O której dziecko powinno iść spać
fot. Fotolia
Pora snu to dla wielu rodziców największe wyzwanie w ciągu dnia. Czy wiesz, o której tak naprawdę powinno zasypiać twoje dziecko? Tabelka, która już od kilku lat krąży po sieci, wciąż bawi rodziców na całym świecie. Czy są dzieci, które naprawdę chodzą spać jak w zegarku?

Twoje dziecko ma 2 lata? Powinno spać...

Na Facebooku Creative Child Magazine (miesięcznika dla rodziców poświęconego wspieraniu kreatywności u dziecka) pojawiła się tabelka godzin, o których dziecko powinno pójść spać, w zależności od tego, ile ma lat. Zgodnie z tabelą, roczniak powinien spać już o godzinie 19. 2-latek o 19:15, 18-latek o 23. O której godzinie powinno spać twoje dziecko? Sprawdź:
 

"Mój 2-latek, zgodnie z tą tabelą, zasypia jak 10-latek, chociaż budzi się o 6 rano!" – napisała jedna z mam. "Myślę, że wszystko zależy od rozkładu dnia każdej rodziny i potrzeb dziecka. W naszym domu te godziny się nie sprawdzają" – dodała inna. Chociaż pojawiły się głosy, że godzina 23 to zdecydowanie zbyt późna pora snu dla kogokolwiek i nawet dorośli powinni chodzić spać przed 21, większość mam zgodnie stwierdziła, że każdy dom jest inny i dla wielu rodzin wprowadzenie tych zasad w życie jest niemożliwe.

O której godzinie chodzą wasze dzieci spać, a o której powinny? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Jak uśpić dziecko w 75 łatwych krokach? Uśmiejesz się!

Źródło: Facebook
Redakcja poleca: Nie daj się zwieść: senne dziecko nie zawsze wygląda tak, jak się spodziewasz
Ziewa, trze oczka? Niekoniecznie. Zmęczone dzieci, którym bardzo potrzeba snu, mogą zachowywać się też inaczej. Sprawdź, jak nie przegapić momentu, w którym maluch staje się senny i powinien trafić do łóżka.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Już jest 500 plus na pierwsze dziecko

Słoneczne ABC