dzieci, sen, dziecko, rodzeństwo
fot. fotolia

Czy twoje dziecko nie zasypia zbyt późno? Sprawdź!

Nie jesteś pewna, o której godzinie dziecko powinno iść spać? Oto tabela, dzięki której łatwo i szybko sprawdzisz, która godzina będzie najlepsza na zasypianie.
Marta Kabulska
dzieci, sen, dziecko, rodzeństwo
fot. fotolia
Tabela czasu snu dla dzieci pokazuje, o której godzinie w zależności od godziny pobudki i wieku dziecka powinno ono zasypiać.
 
 

Sen dzieli rodziców

Wielu rodziców nie lubi, gdy ktoś mówi im, co jest najlepsze dla ich dziecka. Tak też stało się w przypadku tabeli snu, która wywołała wśród rodziców wiele emocji. Zamieszczona na Facebooku jednej z amerykańskich szkół z podpisem "przydatne informacje" niemal natychmiast podzieliła rodziców na dwa obozy. Jedni stali po stronie "nierealistycznych norm" inni potraktowali tabelę w kategoriach "pomocnych wskazówek". Post uzyskał ponad 8000 komentarzy. Głównym problemem było to, że proponowane zalecenia godzin dziecięcego snu nijak mają się do godzin rytmu dnia rodziców. Większość rodziców pracuje, wiele z nich ma więcej niż jedno dziecko.

Zobacz też: Niespokojny sen dziecka

Moje córki (8 i 10 lat) wstają o 7.00 i chodzą spać o tej samej porze, czyli 21.00. Czy więc jedna z nich śpi za krótko, a druga za długo?
Jak w większości tego typu norm warto podejść do sprawy zdroworozsądkowo i traktować tabelę snu, jako podpowiedź, a nie wyrocznie.

Sprawdź, czy wiesz, ile snu potrzebuje dziecko – test
Redakcja poleca: Sposób na usypianie dziecka – film
Jak radzą sobie mamy, gdy ich dziecko ma problemy z zasypianiem? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na usypianie dziecka. Sprawdź, która zadziała w przypadku twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 11 głosy

Zobacz także

Popularne tematy