GRY
 
 

“O mój Jezusiczku” – koncert kolęd i pastorałek

15.01.2012r., godz.16.00 Miejski Domu Kultury w Stalowej Woli zaprasza na koncert.

MDK Stalowa Wola
Boże Narodzenie to święto szczególnie ulubione przez dzieci. Dla nich też powstało bardzo wiele współczesnych kolęd i pastorałek, takich choćby jak „Kolęda na dzwonkach”, „Skrzydlata kolęda” czy „Mroźna cisza”, które to między innymi będzie można usłyszeć podczas koncertu w Miejskim Domu Kultury w niedzielę 15 stycznia.

Zaprezentują je najmłodsi wykonawcy – chór „Mały Cantus” oraz klasy pierwsze chóralne z PSP 11 w Stalowej Woli. Kolędy tradycyjne w różnych opracowaniach wykonają natomiast chóry „Puellarum Cantus” i „Cantus”. Usłyszymy więc znane „Gdy się Chrystus rodzi”, „Na Boże Narodzenie”, „Gdy śliczna Panna”, „O mili królowie”. W trakcie koncertu zabrzmi także staropolska kolęda z XVI wieku „Nuż my dziś krześcijani”. Tytułową pastorałkę „O mój Jezusiczku” wykonają wspólnie wszystkie chóry. Utwór ten pochodzi ze zbioru 11 kolęd cyklu „Grudniowa Pora” powstałego w okresie stanu wojennego.

Serdecznie zapraszamy! „O mój Jezusiczku” – koncert kolęd i pastorałek

Wykonawcy:
Chór Dziewczęcy „Puellarum Cantus” – dyrygent Katarzyna Pisera
Chór Chłopięco-Męski „Cantus” – dyrygent Maciej Witek
Chór Dziecięcy „Mały Cantus” – dyrygent Katarzyna Pisera
Dzieci z klas chóralnych PSP 11 w Stalowej Woli

WSTĘP WOLNY

sala widowiskowa MDK

więcej »
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj