dziecko wypadło z auta
fot. Adobe Stock

O włos od tragedii! Dziecko wypadło z samochodu na skrzyżowaniu! [ZOBACZ WIDEO]

To może zdarzyć się i tobie! Podczas jazdy czterolatek wyśliznął się z fotelika, otworzył drzwi auta i wypadł na jezdnię.
Ewa Janczak-Cwil
dziecko wypadło z auta
fot. Adobe Stock
Zdarzenie miało miejsce w Tarnowskich Górach. Policjanci dowiedzieli się o wypadku z nagrania krążącego w sieci, gdyż nikt nie zgłosił zajścia, do którego doszło w miniony poniedziałek. Śląska policja ku przestrodze opublikowała nagranie. Udało jej się także ustalić tożsamość dziecka i kierującego autem ojca.

Ojciec może zostać ukarany

Dzielnicowy rozpoznał samochód z nagrania i ustalił, że w czasie zdarzenia kierował nim 30-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Chłopiec, który wypadł z samochodu to 4-letni syn kierowcy. Mimo tego, że dziecko miało zapięte pasy i siedziało w odpowiednim foteliku samochodowym, w czasie manewru na skrzyżowaniu wyślizgnęło się prawdopodobnie z pasów, drzwi otworzyły się, a chłopczyk wypadł na drogę, tuż przed nadjeżdżającym samochodem!

Ojcu wytoczono postępowanie karne z powodu narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dokumentacja dowodowa zgromadzona w tej sprawie zostanie przekazana do prokuratury.
Redakcja poleca: Jak przewozić noworodka w foteliku samochodowym?
Zobacz, jak przewozić dziecko w foteliku samochodowym.

Mało brakowało!

Na filmie widać, że tylne koło samochodu, z którego wypadło dziecko, mija jego nogę o włos! Dzięki czujności kierowcy nadjeżdżającego auta czterolatek nie został potrącony i zdołał przemieścić się w kierunku chodnika. Na szczęście nic mu się nie stało. Nagranie z tego wypadku zobaczysz poniżej:

To może się przydarzyć każdemu... nieostrożnemu rodzicowi

Drzwi samochodu uchyliły się na zakręcie – siła odśrodkowa je otworzyła. Do takiego zdarzenia może dojść w każdym aucie, jeśli drzwi obok dziecka nie będą prawidłowo zamknięte. Podróżując z najmłodszymi warto nie tylko dokładnie je domykać, ale, o ile auto na to pozwala, stosować blokadę, która uniemożliwi dziecku ich uchylenie.

Inną ważną sprawą jest używanie atestowanych, bezpiecznych fotelików, które trzeba prawidłowo umieścić na tylnej kanapie oraz umocować pasami samochodu. Bardzo ważne jest też prawidłowe przypinanie dziecka pasami – nie mogą być zbyt luźne, aby dziecko nie zdołało się samodzielnie wydostać z fotelika.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Więcej o tym, jak podróżować z dziećmi:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy