GRY
 
 

Dzień Babci i Dziadka w Muzeum Narodowym w Warszawie, 26.01, Warszawa

Zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Muzeum narodowe, logo
fot. Muzeum Narodowe
26 stycznia 2014 - Dzień Babci i Dziadka w MNW
 
W niedzielę 26 stycznia 2014 roku Muzeum Narodowe w Warszawie będzie świętować przypadające kilka dni wcześniej Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy bohaterów tych wyjątkowych uroczystości wraz z wnuczętami do odwiedzenia gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3 i do udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcjach.
 
W ramach familijnej niedzieli na gości MNW czeka wycieczka po galeriach stałych w poszukiwaniu malarskich i rzeźbiarskich przedstawień międzypokoleniowych spotkań oraz warsztaty, których pamiątką będzie rodzinne zdjęcie w otoczeniu dzieł sztuki. Ostatni punkt obchodów Dnia Babci i Dziadka w MNW to występ duetu smyczkowego, który zabierze dużych i małych gości w muzyczną podróż przez wieki.
 
Program wydarzeń
Obowiązuje bilet wstępu do Muzeum 
11.30 – Czyją babcią była św. Anna? – spotkanie z przewodnikiem, na które zapraszamy wszystkich chętnych, a przede wszystkim babcie i dziadków z wnukami.
 
W galeriach naszego Muzeum będziemy szukać utrwalonych w malarstwie i rzeźbie spotkań międzypokoleniowych. Zobaczymy, czy relacje między dziadkami i wnuczętami zawsze wyglądały tak jak dzisiaj. Sprawdzimy, czyją babcią była św. Anna, ile osób mieści się na jej kolanach, a także poznamy parę niezwykle groźnych dziadków.
 
11.30–14.00 – W ramach wspomnień – animacje plastyczne w Holu Głównym
 
Kiedy wspomnienia blakną, z pomocą przychodzą fotografie... Zapraszamy do stworzenia niepowtarzalnej pamiątki z wizyty w Muzeum. Będziemy robić pamiątkowe zdjęcia w otoczeniu dzieł sztuki i oprawiać je we własnoręcznie zdobione ramki. 
 
14.15–15.00 – Z muzyką przez wieki – koncert duetu smyczkowego w Holu Głównym
 
Artyści z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina zabiorą nas w podróż sentymentalną do świata przebojów naszych dziadków, pradziadków i praprapradziadków. W programie m.in. utwory Mozarta, Brahmsa i Czajkowskiego.
Redakcja poleca: Dzień Babci i Dziadka - kiedy? Obejrzyj krótki film
Czy pamiętasz kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka? Zobacz wideo

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj