pleciuga, teatr lalek, teatr

Dotknij teatru - obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, 18-28.03, Szczecin

Zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Szczecinie.
pleciuga, teatr lalek, teatr
DOTKNIJ TEATRU
18-28.03.2013 - Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru
 
Działania Teatru Lalek PLECIUGA
 
22 marca 2013, godzina 15:00* rozpoczęcie turnieju dla szkół PLECIUGOMANIACY
 
PLECIUGOMANIACY to turniej teatralny, w którym biorą udział nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6. Ideą konkursu jest przybliżenie dzieciom specyficznego języka teatru, pogłębienie wiedzy na temat tworzenia i realizacji spektaklu, a także możliwość samorealizacji i aktywności twórczej. Poprzez organizację turnieju chcemy rozwijać wyobraźnię i poczucie estetyki uczniów, a także kształtować w nich postawę aktywnego i krytycznego odbiorcy kultury. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy konkursu wykażą się kreatywnością i będziemy świadkami efektywnej pracy zespołowej na wysokim poziomie.
 
*23 marca 2013*
*Kiermasz rękodzieła, w godzinach 11:00-17:00
Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, godzina 15:00
Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, godzina 16:30
 
24 marca 2013
POSZUKIWANIE SKARBU – TEATRALNE PODCHODY, godzina 10:00*
Cztery grupy młodych piratów (w wieku od 7 lat) wyruszą na poszukiwanie skarbu ukrytego w zakamarkach teatralnego budynku. Warunkiem przejścia całej trasy będzie wykonanie zadań czekających na dzieci w różnych punktach gmachu. Mali odkrywcy wraz z czuwającymi nad ich bezpieczeństwem aktorami Pleciugi, odwiedzą między innymi gabinet Dyrektora, magazyny, pracownie plastyczne i scenę. Teatralne zagadki, układanki, zadania aktorskie i literackie  rozwiązywane w każdym z tych miejsc sprawią dzieciom nie tylko dużo radości, ale też pozwolą na zdobycie konkretnej wiedzy i umiejętności.
 
26 marca 2013
Warsztaty plastyczne z robienia lalek dla członków Klubu Seniora,
godzina 11:00 i 13:00
 
Warsztaty plastyczne z robienia lalek dla studentów pedagogiki, godzina
13:00 i 15:00
 
27 marca 2013
Warsztaty plastyczne z robienia lalek dla studentów pedagogiki, godzina 15:00
 
zapisy na wszystkie warsztaty i podchody w dziale edukacji: Magdalena Bogusławska, tel. 91 44 55 114
Bilety na wszystkie warsztaty kosztują 8 zł.
 
Dotknij teatru to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru,  którego celem jest stworzenie możliwość twórczego spotkania artystów teatru i widzów.
 
W dniach 18 – 28 marca widzowie 39 miejscowości w 16 województwach będą mogli wziąć udział w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów,  spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach, czy happeningach. Dzięki temu widzowie poznają teatr od kuchni, a artyści podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami. Po raz pierwszy /Dotknij teatru/ odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W 2012 roku Dotknij teatru zorganizowano w czterech województwach łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. W tym roku projekt zyskał prawdziwie ogólnopolski charakter-włączyły się do niego instytucje ze wszystkich szesnastu województw. Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca.
 
Szczegółowy program: www.dotknij-teatru.pl
Facebook: www.facebook.com/dotknijteatru
Redakcja poleca: Jak zrobić puchar z papieru: prezent dla taty od dziecka
Jak zrobić puchar z papieru? Nie jest to wcale aż takie trudne, a przecież taki puchar należy się każdemu rodzicowi za trud i serce, jakie wkłada w wychowanie dziecka! Obejrzyj wideo i zrób z maluchem własnoręczny upominek, który rozczuli niejednego tatę.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy