Obgryzanie paznokci u dziecka
fot. Fotolia/screen z FB

Nie pozwalaj dziecku obgryzać paznokci – ten film przeraził miliony mam!

Obgryzanie paznokci to problem wielu dzieci (i ich rodziców). Ten film pokazuje, czym może się skończyć takie zachowanie. Uwaga, to nie jest nagranie dla każdego!
Hanna Szczesiak
Obgryzanie paznokci u dziecka
fot. Fotolia/screen z FB
To nagranie przeraziło miliony mam! W zaledwie kilka dni wyświetlono je ponad 40 mln razy, ponad 230 tys. użytkowników Facebooka udostępniło je na swoich profilach. Zobacz, co u swojego synka odkryła Sara!

Obgryzanie paznokci u dziecka

Sara Guidry opublikowała na Facebooku nagranie, na którym wyjmuje z dziąseł kilkuletniego synka fragmenty paznokci. Do filmu dołączyła podpis: "Zauważyłam w dziąsłach synka coś białego. Wzięłam pęsetę i to wyjęłam. To wyglądało jak paznokieć. Po chwili wyjęłam jeszcze 4. Zaczęłam dokładnie przeglądać jego buzię i znalazłam jeszcze jedno takie miejsce. W sumie wyjęłam z niego ok. 27 paznokci. Tak, 27! Dentysta nigdy nie widział czegoś takiego. Domyśliliśmy się, że Kale obgryzał paznokcie i bawił się nimi w buzi. Wpychał je w podniebienie. Paznokcie przedzierały się przez skórę i dostawały się do przerw między zębami mlecznymi a zębami stałymi. Nie pozwalajcie dzieciom obgryzać paznokci! Jeśli się nie brzydzicie, zobaczcie to nagranie". Uwaga – to nagranie nie jest przeznaczone dla wrażliwych widzów!
 

Obecność jakiegokolwiek ciała obcego w dziąśle powoduje ból i doprowadza do powstania stanu zapalnego. W większości przypadków organizm sam wydala znajdujące się w nim ciało obce, dlatego przypadek Kale’a dziwi jeszcze bardziej. Maluch nie skarżył się na ból, a Sara odkryła znajdujące się w dziąsłach paznokcie przez przypadek.

Odważyłyście się i zobaczyłyście nagranie Sary? To przerażające, do czego są zdolne maluchy!

Zobacz także: Malujesz córce paznokcie? Lepiej przestań to robić!

Źródło: popsugar.com
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy